Relacja spotkania

Tank Chem Przemyków   Caffaro

2018-03-11, 19:30

Czas spotkania: 90 min.

11.03 rozgrywaliśmy najprawdopodobniej najważniejszy mecz w rozgrywkach PLFu w Kazimierzy Wielkiej i w praktyce kończyliśmy rozgrywki ligowe w Kazimierskiej hali. Naszym rywalem w finale był główny faworyt przedsezonowych typowań, Caffaro. Niestety jak to u nas powoli jest tradycją przed meczem mieliśmy swoje problemy. W tygodniu kontuzji doznał Damian Mocherek, w piątek rozchorował się Sebastian Noga i w przypadku braku powyższych dwóch zawodników mielibyśmy olbrzymi problem. Całe szczeście do zdrowia doszedł w trybie ekspresowym S.Noga, Damiana już niestety nie udało się „postawić na nogi” na niedzielny finał.

Przed meczem finałowym mieliśmy wspólnie z rywalem nietypowy problem związany z tym, iż obie ekipy swoje główne komplety meczowe miały w identycznych kolorach, czerwonych. Zdecydowaliśmy z opiekunem drużyny Caffaro , iż przed meczem wylosujemy która z ekip będzie zmuszona do zmiany odzieży bezpośrednio przed meczem. Losowanie wygrać nie wygraliśmy i w finale wystąpiliśmy w „białym” komplecie.

Przechodząc do meczu, mieliśmy świadomość jak dużym problemem może być brak D. Mocherka. Damian rozgrywał naprawdę świetny sezon i nie dość że był efektowny i efektywny z ataku to bardzo dużo dawał w defensywie. Mimo braku wyżej wspomnianego Damiana to świetnie rozpoczęliśmy pojedynek finałowy. Po wyrównanym początku z delikatną nasza przewagą wyszliśmy na prowadzenia. Prostopadłą piłkę od M. Czekają otrzymał D. Gwóżdż i sfinalizował akcję strzałem z około 9 metrów. Za kilka minut idealną sytuację do podwyższenia prowadzenia miał B. Tabor ale nie zakończył swojej sytuacji bramką. Zrobił to jednak za kilka minut ponownie Gwóżdz, który z zimną krwią wykorzystał przechwyt i podanie S. Nogi. Prowadzenia 2-0 niepotrzebnie nas uśpiło i przeciwnik w przeciągu 3 minut dwukrotnie za sprawą Przybyła doprowadził do remisu. Pierwsza połowa zakończyła się remisem 2-2.

Drugą połowę lepiej rozpoczęła drużyna Caffaro. Pechowo dla nas, swoje najlepsze mecze w Kazimeirskiej hali w ekipie rywala rozgrywał Mączyński, który wyprowadził swoją ekipę na prowadzenie 3-2. Na tą bramkę udało się jeszcze odpowiedzieć za sprawą Gwożdzia, który w swoim stylu ograł Łakote i z 6 metrów wpakował piłkę do bramki przeciwnika. Niestety kolejną bramkę zdobyła ekipa z Kazimierzy Wielkiej i to ponownie za sprawą Mączyńskiego. Ponownie powinniśmy odpowiedzieć na tą bramkę ale brakowało szczęścia. Na 3 minuty przed końcem prowadzenie na 5-3 podwyższył Adamski i w praktyce stało się jasne że zwycięzca jest już znany. Może gdyby w ostatniej minucie M.Oracz zamiast w poprzeczkę wpakował piłkę 5cm niżej mielibyśmy emocje do ostanich sekund, ale tak się nie stało i przegraliśmy 3-5.

Szkoda. Przegraliśmy finał w którym gorszym zespołem nie byliśmy, zdecydowało mimo wszystko doświadczenie i ławka rezerwowych rywala. Oczywiście przy większym szcześciu mogło być różnie. Ale to dywagację, bo też wiemy że gdyby Damian był zdrowy to pewnie i mecz by inaczej wyglądał. Ale to wszystko gdyby, gdyby, gdyby. Wygrało Caffaro i ekipie A. Kopra wypada pogratulować wygrania rozgrywek PLF 2017/18. Gratulacje dla Caffaro a dla nas brawo za naprawdę bardzo pozytywny sezon.

herb Tank Chem Przemyków Informacje o kadrze Tank Chem Przemyków

1. Mariusz Oracz
2. Sebastian Noga  (2 asysty)
3. Dawid Gwóżdz bramka bramka bramka