herb Rafis
Tank Chem Przemyków   Rafis

, 17:00

Czas spotkania: 40 min.

W ostatnim meczu rozgrywek PLFu graliśmy po raz kolejny mecz o wszystko. Przeciwnikiem była ekipa Rafisu. W praktyce jak się w niedzielę okazało był to bardzo ważny mecz dla obu drużyn, gdyż w niedziele po wygranej Królewskich, ekipa z Kazimeirzy wielkiej niespodziewanie spadła na przed ostatnie miejsce w tabeli, które w teorii oznacza, iż będą musieli grać baraż o utrzymanie. Oczywiście w teorii bo w praktyce raczej Rafis pozostanie w 1lidze bez dodatkowych meczów barażowych.

Standartowo przed meczem mieliśmy naprawdę duże problemy kadrowe. Brakowało podstawowych w tym sezonie D. Gwożdzia i M. Czekaja, dodatkowo nieobecny był także P. Salamon. Całe szczeście w końcu był dostępny do gry B. Tabor, dla którego mecz z Rafisem był idealnym meczem aby potwierdzić swoją wartość sportową. Dla równowagi w Rafisie także brakowało dwóch kluczowych postaci tj. zawieszonego M. Wołowskiego i mającego problemy zdrowotne Ł. Stępnia. Mimo nieobecności wyżej wspomnianych zawodników na papierze kadra Rafisu dalej wyglądała co najmniej solidnie. Ogólnie fenomenem dla wszystkich jest to, iż Rafis z taką kadrą zajmuje tak niską pozycje w tabeli.

Początek meczu pokazał, że to my będziemy prowadzić grę. Już na początku meczu mieliśmy idealną okazję na wyjście na prowadzenie. Niestety pod akcji braci Mocherków, młodszy fatalnie chybił z 6 metrów w idealnej sytuacji. Sytuacji stwarzaliśmy mnóstwo ale albo świetnie spisywał się A. Sadowski albo…. Rafis wychodził z nielicznymi kontrami ale był grożny. Niestety pierwsza bramka padła dla ekipy rywala. Rzut wolny z około 12 metrów wykonywał M. Taler , i zdjął pajęczyne z naszej bramki potężnym strzałem. Przy większej czujności i lepszym ustawieniu gol raczej do obrony ale strzał naprawdę perfekcyjny. Po straconej bramce dalej mieliśmy mnóstwo sytuacji ale dalej skutecznośc była dramatyczna. W końcówce pierwszej połowy w końcu trafił T. Mocherek który wykorzystał podanie od Damiana i doprowadził do wyrównania.

W przerwie mieliśmy świadomość, iż przy poprawie skuteczności jest olbrzymia szansa na wygraną. Niestety początek drugiej połowy to dalej skuteczność dramatyczna. Wtedy jednak B. Tabor wziął sprawy w swoje nogi i po indywidualnej akcji i strzałem z 8 metrów wyprowadził nas na prowadzenie. Niestety rywal szybko odpowiedział. M. Adamczyk z okolic środka boiska wrzucił długą piłkę do nadbiegającego zawodnika Rafisu a ten będąc bezpośrednio przed bramkarzem przeskoczył nad piłką a ta wylądowała w naszej bramce, odbijając się jeszcze od słupka. 30 minuta i remisowaliśmy 2-2. Następne 5 minut to kilka wybornych sytuacji z naszej strony ale znowu fatalnie chybionych. W okolicach 34 minuty ponownie B. Tabor wyprowadził nas na prowadzenie gdy po podaniu od S.Nogi z ostrego konta strzelił bramkę na 3-2. W 35 minucie pojawił się problem, gdyż kostkę podkręcił D.Mocherek, w konsekwencji opuszczając boisko. W 36 minucie Rafis zdecydował się na wzięcie czasu i grę z lotnym bramkarzem. W 38 minucie na grę ponownie zdecydował się D. Mocherek mimo obolałej kostki. Mimo widocznej kontuzji to Damian przechylił szalę na naszą stronę i najpierw zawalczył z M. Talerem i piłkę w środku boiska a następnie pomimo kontuzji wygrał sprint z lotnym bramkarzem Rafisu i z blisko połowy boiska podwyższył nasze prowadzenie. Na 40 sekund przed końcem żółtą kartką został ukarany S. Noga ale mimo gry 3-5 udało się utrzymać prowadzenie i zapewnić sobie awans do top4.

Wygrana zapewniła nam zrealizowanie ambicji przedsezonowych, bo po raz pierwszy naprawdę realnie myśleliśmy o walce o top 4 i po dramatycznych bojach udało się ten plan wykonać. Teraz pozostaje nam walka o pełną pulę. Rywalem będzie Pływalnia, która w ostatnim meczu fazy zasadniczej zaskoczyła wszystkich bombą transferowa w postaci Krzysztofa Filipczaka. Zwyciężca tego dwumeczu zagra w finale, i miejmy nadzieję iż w końcu przełamiemy złą passę z ekipą Pływalni KOS.