Rolmet   Tank Chem Przemyków

, 17:00

Czas spotkania: 90 min.

"Dobrze żarło, ale .... tylko do przerwy."

W trzeciej kolejce PLFu w Kazimierzy Wielkiej podejmowaliśmy ekipę Rolmetu. W poprzednich latach głównego faworyta rozgrywek. W ty roku jednak ekipa z Kazimierzy Wielkiej mocno przemeblowała swoją kadrę. Mimo wszystko jest to zespół co najmniej solidny który, jak pokazał nasz mecz, może powalczyć o fazę play –off.

Do meczu przystępowaliśmy w miarę optymalnym składzie. Jedyny problem to iż trzy godziny wcześniej skończyliśmy turniej w Koniuszy gdzie w praktyce każdy z naszych zawodników miał w nogach po 70 minut.

Początek meczu to nieznaczna przewaga naszej drużyny. Na prowadzenie w 7 minucie wyprowadził nas D. Gwóżdz. Po kilku minutach podwyższył ten sam zawodnik wykorzystując naszą grę w przewadze. Rolmet złapał kontakt gdy wąż dobił strzał z około metra do naszej bramki. Ostatnie 5 minut pierwszej połowy to jednak świetna gra naszej ekipy i 3 bramki. Najpierw Czekaj odpowiedział na bramkę rywala. Następnie D.Mocherek po indywidualnej akcji i potężnym strzale z 10 metrów umieścił piłkę w okienku bramki Orzechowskiego. A pierwszą połową zakończyliśmy bramką S. Nogi który sfinalizował podanie Gwożdzi. Pierwsza połowa świetna. Funkcjonowało wszystko jak w przysłowiowym zegarku. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem 5-1 i wydawało się iż możemy powoli dopisywać kolejne 3pkt. Niestety słowo klucz – „wydawało się”.

Druga połowa to przespany początek i już w 10 sekundzie rywal trafia na 2-5, co jak się okazuje dało impuls do pogoni. I niestety rozpędzony Rolmet naprawdę mocno nas zdominował i stopniowo zmniejszał straty aż w 31 minucie doprowadził do remisu. Od tego momentu zaczął się  rollercoaster gdyż obie ekipy grały o pełną pulę. Na nasze nieszczęście świetną drugą połowę grał bramkarz przeciwnika. Ostatnie 3minuty niespodziewanie musieliśmy grać w liczebnym osłabieniu gdy sędzią ukarał nas za niewłaściwą zmianę!. Mimo gry w osłabieniu nie daliśmy się zdominować rywalowi. Ostatnia minuta to dwie świetne sytuacje Rolmetu i meczowa kontra którą jednak ofiarną interwencją zażegnał jeden z rywali.

Remis 5-5. Pierwsza połowa koncertowa a najlepszym komentarzem gry w drugiej odsłonie jest …. Brak komentarza. Z perspektywy pierwszej połowy dramatyczny wynik, oglądając tylko drugą odsłonę zdobyty 1pkt. Obiektywnie oceniając szkoda straty 2pkt, należy jednak zaakceptować remis. Rolmet pokazał spokój i opanowanie mimo fatalnej pierwszej połowy i zasłużył na punkt. Za tydzień mecz z jednym z głównych faworytów, Wisłą Opatowiec, która w tej kolejce grając bez zawodników z Krakowa zaliczyła blamaż z Rachwałowicami przegrywając 6-13.