Relacja spotkania

Tank Chem Przemyków   Racławice

, 17:00

Czas spotkania: 40 min.

W pierwszym meczu rozgrywek PLFu naszym przeciwnikiem była ekipa Racławic. W teorii zespół solidny i zawsze walczący o najwyższe cele ale.... w 3 i 4 lidze. Sam osobiście zbyt wiele o tej ekipie nie wiedziałem, ale cześc zawodników grała z tą ekipą w 3 czy 4 lidze. Tak naprawdę bardziej można się było obawiać naszego zgrania niż siły rywala. Niestety z różnych względów nie udało się nawet spotkać ekipą która jest w kadrze na rozgrywki PLFu, nie mówiąc o jakijś grze kontrolnej. Co gorsza dużym znakiem zapytania była dyspozycja D. Gwożdzia i D. Mocherka którzy wracają do gry po kontuzjach.

Początek meczu to niespodziewane prowadzenie rywala gdy jeden z rywali wygrał pojedynek z Salamonem i pewnie wykończył sytuację sam na sam. W praktyce była to pierwsza akcja rywala a na tablicy świetlnej minęło około 50sekund. Jednak reakcja zespołu była pozytywna i mimo utraconej bramki stwarzaliśmy mnóstwo sytuacji strzeleckich których początkowo nie udawało się wykorzystać. Na przeszkodzie stawały słupki bądź ofiarność rywali którzy w jednej akcji, aż 3 razy wybijali piłkę z linii bramkowej. Na szczęście do wyrównania doprowadził Noga który w praktyce umieścił piłkę w pustej bramce po zagraniu Gwożdzia. Problemem w naszej grze jednak była gra w defensywie i duża ilość fauli. Już po 10 minutach mieliśmy 5 fauli i każdy kolejny oznaczał rzut karny z 10 metrów dla rywala. W około 12 minucie przeciwnik ponownie wyszedł na prowadzenie. Co gorsza w 15 minucie straciliśmy S. Nogę który po ostrym zagraniu bramkarza musiał opuścić boisko z kontuzją. Rok temu kontuzja popularnego "nóżki' była by dramatem dla naszej drużyny. Dziś po zmianach kadrowych nie było widać, iż wypadł nam z gry ważny zawodnik. Rzut wolny rozegrany perfekcyjnie i Czekaj dopełnił formalności strzałem z 20 centymetrów. Pierwsza połowa remisowa 2-2.

Druga odsłona to wyraźna przewaga naszej ekipy, ale przez długi czas bez udokumentowania bramkowego. Rywala przełamał T. Mocherek, który sytuację sam na sam wykończył efektowną podcinką. A później to już poszło... . Rywal się bardziej otworzył i mieliśmy naprawdę dużo miejsca do gry co udało się wykorzystać. Wynik 8-3 w pełni zasłużony.

Wygrana 8-3 z pewnością cieszy i daje nadzieje. Ciężko jednak jednoznacznie ocenić czy to my tacy mocni czy rywal taki słaby. Podobać się z pewnością mogła gra w ofensywie i wiele zagrań na jeden kontakt. Na minus gra defensywna w pierwszych minutach meczu. Za tydzień zapowiada się bardzo ciekawy pojedynek, rywalem Rachwałowice. Pojedynek derbowy i pierwszy przeciwnik o top 4. Oby tylko pojedynek z sąsiadami zza miedzy nie zakończył się kubłem zimnej wody dla naszej ekipy.

herb Tank Chem Przemyków Informacje o kadrze Tank Chem Przemyków

1. Mariusz Oracz
2. Jarosław Oracz
3. Sebastian Noga bramka  kontuzja