XII turniej o Puchar STOWARZYSZENIA PRZEMYKÓW 2013

• autor: bolo19, 2019-01-05 21:33

W okresie miedzy świątecznym rozgrywaliśmy XII turniej o puchar STOWARZYSZENIA PRZEMYKÓW 2013. Turniej był skierowany w głównej mierze dla zawodników powyżej 35lat, z możliwością uczestnictwa dwóch młodszych zawodników. Co do uczestników to w praktyce zależało nam aby uczestniczyły stałe drużyny z którymi jest naprawdę sympatyczny i miły klimat, i też nikomu w szczególności nie zależało aby w okresie między świątecznym ściągać drużyny po których nie wiemy czego możemy oczekiwać w kwestiach przede wszystkim poza sportowych.

Optymalną ilością uczestników aby w miarę płynnie i szybko wszystko się odbywało było 5 drużyn. Niestety problemy kadrowe Presto team spowodowały, iż niestety musiała odmówić uczestnictwa w grze, podobnie jak Wisła Opatowiec, której nie udało się reaktywować na ten czas w zestawie głównie +35. Takim sposobem nie szukając ekipy spełniającej regulamin postanowiliśmy dać szansę sympatycznej ale młodej ekipie Wisły Sierosławice. Mecze młodej ekipy z Sierosławic były uwzględniana ale w klasyfikacji +35 uwzględnialiśmy tylko spotkania drużyn spełniających wymóg wiekowy.

Pierwszym dniem rozgrywek był 22.12, czyli kilka dni przed świętami Bożego Narodzenia. W pierwszym dniu mieliśmy kilka ciekawych meczów z których warto wspomnieć o kilku z nich. Przemyków – Wyborowi 4-4 mecz głównych faworytów do wygrania został rozegrany w drugiej kolejce. Już w pierwszej minucie objęliśmy prowadzenie. Niestety w następnych 5 minutach straciliśmy 4 bramki i zrobił się mało ciekawy wynik 1-4. Konsekwentna gra w drugiej połowie doprowadziła do wyrównania 4-4 a na przechylenie szali na naszą korzyść zabrakło czasu. Kolejnym wartym odnotowania pojedynkiem był mecz Jaksice – Wyborowi 6-5. W tym pojedynku z bardzo dobrej strony pokazała się ekipa z Jaksic która już od początku przeważała i stwarzała zagrożenie pod bramką ekipy z pod Hebdowa. Rozmiary porażki tak naprawdę zmniejszyli Wyborowi w samej końcówce gdyż jeszcze na minutę przed końcem zespół z Jaksic bezpiecznie prowadził 6-3. Jednym z ostatnich meczów dnia był pojedynek Jaksice – Przemyków 2-3.  Niespodziewanie ekipa z Jaksic przed ostatnim meczem miała komplet punktów na swoim koncie. Nasza gra zła nie była ale zaliczyliśmy dwa remisy tego dnia. Aby nam ekipa z Jaksic nie odskoczyła nie mogliśmy sobie pozwolić na stratę punktów a na pewno porażka była wykluczona. Do naszej ekipy na ten mecz dołączył M.Chadzak i swój udział zaakcentował strzeleniem 3 bramek. Ekipa z Jaksic do samego końca dążyła do wyrównania ale z naszej perspektywy to my dopisaliśmy sobie 3pkt.

Z pierwszego dnia warto także odnotować naprawdę bardzo pozytywną grę młodej ekipy Wisły Sierosławice, która niespodziewanie ograła Wyborowych. Zaskoczeniem na minus była słabsza postawa ekipy Piotrowic.

Mecze rewanżowe rozgrywaliśmy 29.12, czyli bezpośrednio po świętach i kilka dni przed sylwestrem. Stratę punktów chcieli odzyskać Wyborowi, z związku z tym uzupełnili kadrę dwoma młodszymi zawodnikami i już w pierwszym meczu rewanżowym z Jaksicami pokazali, iż będą chcieli zakończyć dzień z kompletem punktów. Wyborowi – Jakscie 6-2.  Ciekawym pojedynkiem z naszej perspektywy był mecz z Piotrowicami. Piotrowicami mocniejszymi kadrowo niż tydzień temu wzmocnione m.in. P. Salamonem. Po wyrównanym meczu wygraliśmy ale w samej końcówce przysłowiową piłkę meczową miała ekipa z Piotrowic, której jednak nie wykorzystała. Piotrowice – Przemyków 1-2 . Pierwszy mecz Piotrowic pokazał iż mogą być grożni dla każdego i tak też było. Mecz Piotrowice – Wyborowi 0-2 dostarczył wielu emocji i tak naprawdę do ostatnich sekund Wyborowi nie mogli być pewni zwycięstwa a bramkę na 2-0 wbili w praktyce równo z końcową gwizdkiem. Decydującym meczem o wygranej był pojedynek Przemyków – Wyborowi, który był ostatnim meczem dnia. Wygrana Wyborowych dawała im wygraną w końcowej klasyfikacji. Początek meczu to wyrównana  gra . Wydawało się iż problemem dla naszej ekipy będzie lekka kontuzja M. Chadzaka. Jednak paradoksalnie zmiennik Mariusza jego imiennik M. Zelażny trzy razy wpisał się na listę strzelców i wyprowadził nas na prowadzenie 3-0. Wtedy bramkę honorową strzeliła ekipa Wyborowych ale szybko odpowiedzieliśmy bramką M. Chadzaka. Przemyków – Wyborowi 4-1.

Końcowa klasyfikacja z uwzględnieniem Wisły Sierosławice

1. Przemyków
  2. Wisła Sierosławice
  3. Wyborowi
  4. Jaksice
  5. Piotrowice

Klasyfikacja bez uwzględniania Wisły

1. Przemyków
  2. Wyborowi
  3. Jaksice
  4. Piotrowice

W kwestiach indywidualnych

Ostatni mecz zdecydował o końcowej wygranej. Cieszy iż pomimo małych problemów kadrowych udało się pewnie wygrać decydujący mecz i zapewnić wygraną. Cel turnieju został zrealizowany bo mecze były rozgrywane z miłej sympatycznej atmosferze, nie zabrakło jednak emocji i walki w kilku spotkaniach do samego końca. Fajnie było by jeszcze w tym sezonie zimowo-wiosennym rozegrać jeszcze jeden turniej o podobnym regulaminie a w jakim terminie to będzie to zobaczymy. Optymalnym terminem także wydaje się czas około świątecznym, tym razem sobota wielkanocna tj. 20.04. A czy termin ten wypali to życie pokaże.

Królewscy 4:8 Tank Chem Przemyków
2018-12-30, 17:00:00