Przemyków - strona nieoficjalna

Strona klubowa

Zegar

Quiz Przemyków

Facebook

Buttony

Logowanie

Statystyki

Brak użytkowników
zalogowanych i 1 gość

dzisiaj: 151, wczoraj: 176
ogółem: 431 932

statystyki szczegółowe

Twoje IP

Kontakty

Aktualności

Półfinałowe Mikołajki

  • autor: bolo19, 2018-12-24 18:56

W okresie grudniowym uczestniczyliśmy w trzech turniejach mikołajkowych. Zaczęliśmy od dobrze nam znanej Koniuszy, później zawitaliśmy do Igołomii , a na zakończenie „sezonu” mikołajkowego pojawiliśmy się w Kościelcu. Na wszystkie te turnieje jechaliśmy ze świadomością, iż jedziemy walczyć o zwycięstwo w końcowej klasyfikacji, sam udział i dobra zabawa nas nie satysfakcjonuje. Koniec końców wygrać się nie udało żadnego turnieju, ale kończyliśmy przynajmniej w półfinałach kończąc turniej odpowiednio na miejscu trzecim, trzecim i  drugim miejscu.

02.12.2018 Koniusza

Mikołajki jak wyżej wspomniałem rozpoczęliśmy od X turnieju w Koniuszy organizowanego przez Stowarzyszenie Kilo Wiejskiej Futsal Team. Na IX poprzednich turniejów organizowanych w gminie Koniusza  9 razy kończyliśmy turniej na podium ,więc i tym razem plan minimum zakładał podium. Charakteryzującą nas rzeczą w tych turniejach była ławka rezerwowych, a dokładniej, zazwyczaj jej brak albo 1 zawodnik na rezerwie. Tym razem mieliśmy problem, gdyż do dyspozycji mieliśmy aż 9 zawodników, i tak naprawdę, to też sprawiało pewien problem w płynności gry. Czas gry był 8 minut a do gry mieliśmy 2 składy. W fazie grupowej mieliśmy 6 rywali, i wariant optymistyczny zakładał wyjście naszej ekipy oraz zaprzyjaźnionej drużyny Szerszeni. I tak naprawdę wszystko szło zgodnie z planem, aż do końcówki ostatniego meczu gdzie szerszenie postanowiły w dosłowny sposób "ukąsić"…

Kadra: M. Oracz, D. Gwóżdz, Ł. Marzec, T. Mocherek, D. Mocherek, Pi. Mocherek, Pa. Mocherek, D. Pawłowski i M. Gzyl.

Tank Chem Przemyków – WKS Koniusza 2-1(Pi. Mocherek, T. Mocherek)

Tank Chem Przemyków – Niezrzeszeni 0-0

Tank Chem Przemyków – Szerszenie 3-1 (2*Pi.Mocherek, D.Gwóżdz)

Tank Chem Przemyków – Kilosi  1-0 (Pi.Mocherek)

Tank Chem Przemyków – Spoceni 0-1

Tank Chem Przemyków – Tytan 4-0(2*Pi.Mocherek, D.Mocherek, D. Gwóżdz)

Do półfinału awansowała ekipa

  1. Spoceni
  2. Tank Chem Przemyków

W półfinale mierzyliśmy się z mocną ekipą Bishaki Kurdwanów, i mimo że po raz kolejny słabszym piłkarsko zespołem nie byliśmy to doświadczenie ekipy z Krakowa sprawiło, iż przegraliśmy półfinał 0-2. W meczu o 3 miejsce zremisowaliśmy z ekipą z pod Pińczowa, Dream team 0-0 ale w karnych wygraliśmy 3-1.

Tank Chem Przemyków – Bishaka 0-2

Tank Chem Przemyków – Dream team 0-0 k.3-1

3miejsce pozostawiło trochę niedosytu, ale zawsze lepsze najniższe miejsce na podium aniżeli pierwsze poza podium. Obsada turnieju(14drużyn) i poziom gry też bardzo dobra. Bardzo dobry turniej w wykonaniu Piotrka Mocherka który niespodziewanie, nawet dla siebie samego, do końca walczył o najlepszego strzelca. Którego jednak nie wywalczył.

08.12.2018 Igołomia

Na turnieju w Igołomi w tym roku debiutowaliśmy i nie wiedzieliśmy czego się można spodziewać po rywalach, organizacji ani samym obiekcie. Na ten turniej wróciliśmy do klasycznego naszego ustawienia kadrowego czyli z 1 zawodnikiem na ławce. Zaskoczył nas dość długi czas gry bo aż 2*9minut. Kadra na ten turniej nieco się zmieniła w stosunku do Koniuszy ze względu reaktywacje Zmory. Kadra: M.Oracz, D. Gwóżdz, Ł. Marzec, D. Jaworski i B. Jesionka. Kilka dni wcześniej poznaliśmy swoją grupę, o której w praktyce wiedzieliśmy tyle ze jest Wisła Sierosławice i dwie kompletnie nieznane nam ekipy. W praktyce okazało się, iż los sobie z nas tym razem zadrwił i wylosowaliśmy najsłabszych możliwych rywali. Niestety rywale nas nie rozgrzali a zastali gdyż w praktyce faze grupową graliśmy na stojąco/leżąco nie wkładając żadnego wysiłku do walki o wyjście z grupy.

Faza grupowa

Tank Chem Przemyków - Eurotrampy 9- 5(4*Gwozdz, 3*Jesionka,2*Marzec)
Tank Chem Przemyków - Nicponie 10-3 (8*Gwozdz, 2*M.Oracz
Tank Chem Przemyków - Wisła Sieroslawice 10 4(5*Gwozdz, 2*M.Oracz, Jaworski, Marzec, B.Jesionka)

W półfinale czekała na nas mocna ekipa Still Banking, czyli w praktyce drużyna która wygrała w Koniuszy. Niestety w tym meczu czkawką odbił się poziom naszej grupy i pomimo wyrównanego meczu przegrywamy 2-4. Mecz o 3 miejsce bez historii i ponowna wygrana z Eurotrapami 6-4

Tank Chem Przemyków – Still Banking 2-4(B.Jesionka, Gwóżdz)

Tank Chem Przemyków – Eurotrapy 6-4(3*D.Gwóżdz, 2*D.Jaworsko, Marzec)

Trzecie miejsce w tym turnieju to było absolutne minimum. Ewentualny brak podium był by kompromitacją na miarę naszych ligowców w europucharach po której nie wiadomo czy był by sens się w ogóle pokazywać w lokalnym otoczeniu. Niestety, w półfinale minimalnie przegraliśmy z młodą drużyną z Nowej Huty, która następnie w finale pokonała Zmorę 3-2. Na słodko gorzkie pocieszenie, najlepszym strzelcem D. Gwóżdz z 21 bramkami.

16.12.2018 Kościelec

Trzecim rozgrywanym turniejem z okazji mikołajek był turniej w Kościelcu. Chyba pod względem sportowym najlepiej obsadzony sportowo . Co większa w grupie mieliśmy 9 rywali, czyli czekało nas 8 meczów w fazie grupowej i ewentualne 2 w fazie półfinałowej. Na ten turniej dokonaliśmy jednej korekty w kadrze w stosunku do poprzedniego turnieju, Ł. Marca zastąpił debiutujący u nas P.Nowak. Kadra: M.Oracz, D.Gwóżdz, D. Jaworski, B.Jesionka i P. Nowak. Już pierwszy mecz w fazie grupowej pokazał iż poziom sportowy będzie naprawdę solidny. Jednak to też miało swoje plusy gdyż rywale zmuszali nas do wysiłku. Faza grupowa

Tank Chem Przemyków - Dream team 4-1( 2Gwozdz, P. Nowak, M. Oracz)
Tank Chem Przemyków - Sami swoi 4-2 ( 2Jaworski, P. Nowak, B. Jesionka)
Tank Chem Przemyków - Best Bruk 4-0( 2P. Nowak, D. Jaworski, D. Gwóźdź)
Tank Chem Przemyków - Wisła Sieroslawice 3-1( 2D. Jaworski, P. Nowak)
Tank Chem Przemyków - Wendel team 1-1( P. Nowak)
Tank Chem Przemyków - Young team 6-0( 2D. Gwóźdź, 2D. Jaworski, 2P. Nowak)
Tank Chem Przemyków - Kondor 1-1( M. Oracz)
Tank Chem Przemyków - Tomicom 3-0 v.o

Faze grupową kończymy bez porażki z bilansem 6wygranych i 2 remisy.

  1. Tank Chem Przemyków 
  2. Best Bruk

W półfinale czekała na nas ekipa U21, czyli drużyna dobrze nam znana z rozgrywek w Kazimierzy Wielkiej. Znak zapytania dotyczył jak ta drużyna poradzi sobie z 6 godzinnym odpoczynkiem, gdyż faze grupową zakończyła o 13, a półfinał graliśmy po 19.30. Początek meczu to 2 szybkie nasze trafienia. Niestety tak jak szybko bramki strzeliliśmy to jeszcze szybciej je straciliśmy i po 4 minutach był już remis 2-2. Kolejne dwie bramki jednak to my strzeliliśmy i wygraliśmy półfinałowy pojedynek 4-2. W finale czekała na nas drużyna Best Bruku, która w karnych pokonałe ekipę Zmory.

Początek finału to pechowy rykoszet i już od pierwszej minuty musieliśmy gonić wynik. Mimo dużej przewagi pozycyjnej nie potrafiliśmy przez długi czas doprowadzić do remisu. Na minutę przed końcem do wyrównania doprowadził D.Gwóżdz wykorzystując błąd w wyprowadzeniu akcji rywala. Mecz zakończył się remisem i o wygranej miały zdecydowac rzuty karne. Niestety tym razem karne przegrane 1-2.

Tank Chem Przemyków – U21 4-2(2D.Jaworski, D.Gwóżdz, B. Jesionka)

Tank Chem Przemyków – Best Bruk 1-1(D.Gwóżdz) k. 1-2

Ostatni turniej z cyklu mikołajkowym zakończony w finale ale bez przysłowiowej wisienki na torcie. Jednak 2 miejsce na 18drużynową obsadę należy uznać za sukces. Do wygranej zabrakło więcej szczęścia w rzutach karnych, które w wielu wypadkach są loterią. Na pocieszenie najlepszym zawodnikiem turnieju został uznany Dominik Jaworski.

Podsumowując. Turnieje w okresie grudniowym na plus. Lato w wielu wypadkach pozostawiało wiele do życzenia ale to też był trudny okres czasowo-zdrowotny. Teraz jedynie, albo aż. z kadry wypadł nam S. Noga, z którym myślę że byśmy na pewno zagrali 3 razy w finale i myślę ze przynajmniej 2 byśmy schodzili jako zwycięski zespół. Mimo wszystko ważne jest że pozostajemy zespołem który niezależnie od obsady i poziomu sportowego kończymy praktycznie zawsze na podium do końca walcząc o najważniejsze cele.

I ostatni akapit odnośnie ekipy Wisły Sierosławice.

Jednym z zespołów który spotykamy regularnie na swojej drodze w ostatnim czasie to jest właśnie sympatyczna ekipa z Sierosławic. Piłkarsko nie ma się co oszukiwać, ale no tą chwile nie są dla nas zagrożeniem, jednakże ta ekipa zawsze wzbudza pozytywne emocje. Patrząc na zaangażowanie, ambicje, satysfakcje i radość z gry to ta ekipa bije wszystkie inne i to o kilka poziomów. Na tle naprawdę bardzo dobrych piłkarsko ekip które mają w kadrze wielu ligowych zawodników ciężko ekipie Wisły nawiązać walkę,  tym większe brawa należą się dla tej ekipy. Pomimo że dużych szans im nikt nie daje, to chłopaki zawsze walczą i zawsze trybuny podczas ich meczów żyją i zawsze jest komu kibicować, bo jak nie kibicować mitycznemu Dawidowi w walkach z Goliatem?. Tak więc życzymy wytrwałości i w miarę możliwości organizacyjnych będziemy pamiętali o dzikich kartach gdybyśmy coś organizowali, licząc że po latach z małego kwiatuszka fiołka wyrośnie groźny i nie obliczalny…  kwiat słonecznika.(takie tam spontaniczne porównanie). AVE WS.


  • Komentarzy [0]
  • czytano: [71]
 

Dodaj swój komentarz

Autor: Treść:pozostało znaków:

Kalendarium

23

01-2019

środa

24

01-2019

czwartek

25

01-2019

piątek

26

01-2019

sobota

27

01-2019

niedziela

28

01-2019

pon.

29

01-2019

wtorek

Reklama

Najlepsi typerzy

Zaloguj się, aby typować.
Lp. Osoba Pkt.

Ostatnie spotkanie

Królewscy 4:8 Tank Chem Przemyków
2018-12-30, 17:00:00
    relacja »
oceny zawodników »

Wyniki

Ostatnia kolejka 9
Rafis 2:10 Rosiejów
Best Bruk 4:2 Pływalnia KOS
Wisła Opatowiec 12:7 Rachwałowice
Królewscy 5:2 Na Banii
Promil 3:2 Rolmet

Najbliższe spotkanie

Tank Chem PrzemykówBest Bruk
Tank Chem Przemyków   Best Bruk
2019-02-02, 19:50:00


Statystyki przedmeczowe »

Najbliższa kolejka

Najbliższa kolejka 10
Tank Chem Przemyków - Best Bruk
Pływalnia KOS - Rachwałowice
Rolmet - Rosiejów
Promil - Wisła Opatowiec
Królewscy - Rafis

Tabela ligowa

Inne rozgrywki
1. Promil 25 bz
2. Rosiejów 16 plus
3. Rolmet 16 minus
4. Tank Chem Przemyków 15 minus
5. Na Banii 14 minus
6. Wisła Opatowiec 14 bz
7. Best Bruk 13 bz
8. Pływalnia KOS 6 bz
9. Królewscy 6 plus
10. Rafis 6 minus
11. Rachwałowice 0 bz

Statystyki drużyny