Przemyków - strona nieoficjalna

Strona klubowa

Zegar

Quiz Przemyków

Facebook

Buttony

Logowanie

Statystyki

Brak użytkowników
zalogowanych i 1 gość

dzisiaj: 106, wczoraj: 99
ogółem: 416 049

statystyki szczegółowe

Twoje IP

Kontakty

Aktualności

Utrzymać się w czołówce

  • autor: bolo19, 2018-11-09 19:26

W niedziele 19.11 wznawia rozgrywki sezon 2018/19 1liga Powiatowej Ligi Futsalu w Kazimierzy Wielkiej. Wcześniej bo 11.11 na święto niepodległości otwieramy sezon PLF meczem o super puchar z Wisłą Opatowiec. Klasycznie jak co roku doszło do zmian w składach personalnych poszczególnych ekip, korekt regulaminowych oraz zmian w obsadzie drużyn w poszczególnych ligach(tutaj niespodziewanie mało zmian w szeregach 1 ligi). W poniższym tekście kilka zdań na temat naszej kadry, ambicji, oraz przewidywanych faworytów.

Na wstępie po raz kolejny należy podziękować firmie Tank Chem, która poprzez osobę Kamila Skrzeli dość znacząco zasila nas finansowo. W nadchodzącym sezonie po raz czwarty zagramy w najwyższej lidze. Tak naprawdę każdy z nas, oraz naszych kibiców życzył by sobie utrzymania w ścisłej czołówce nadchodzących rozgrywek . Pierwsze dwa sezony może nie były jakąś wielką katastrofą sportową, ale prawdę powiedziawszy uchodziliśmy za ekipę średnio-słabą w tej klasie rozgrywkowej, ale zmiany kadrowe w poprzednim sezonie przyniosły nadspodziewanie pozytywne efekty, czego efektem był udział w finale i nieznaczna porażka z faworyzowaną ekipą Caffaro. W tym roku w naszej kadrze doszło do nieznacznych, kosmetycznych zmian kadrowych.

KADRA. Jak wyżej wspomniałem w naszym składzie doszło kosmetycznych zmian. Kadrę wzmocni Piotr Mocherek, już w pierwszych meczach będzie musiał radzić sobie z zastępstwem za S.Nogę. Do kadry wróci Piotr Kurczab, który będzie opcją awaryjną na wypadek problemów w bramce  Z zawodników grających z ubiegłego roku z występów w naszej drużynie myśli zrezygnować Bartek Tabor, i prawdopodobnie może to być jedyny ubytek kadrowy w porównaniu z poprzednim rokiem. Osobna kwestia, iż w ubiegłym sezonie nasza kadra meczowa w praktyce liczyła 6-7 zawodników i wszyscy ci zawodnicy w naszej kadrze pozostają. Tj. Mariusz Oracz, Sebastian Noga*, Dawid Gwóżdz, Mateusz Czekaj, Damian Mocherek, Tomasz Mocherek. Znak zapytania u powyższych zawodników dotyczy S. Nogi, jak każdy wie popularny nóżka w pierwszym meczu rundy jesiennej sezonu 2018/19 doznał poważnej kontuzji i tak naprawdę walczy z czasem aby wrócić do gry w tym roku, i raczej na super puchar nie zdąży. W kadrze pozostają Łukasz Marzec, Jarosław Oracz, Piotr Salamon i Krzysztof Staniszewski. Ale wyżej wspomniani jednak muszą się liczyć z tym, że pole do popisu dostaną w meczach pucharowych, aczkolwiek w przypadkach awaryjnych mogą dostać swoją szansę  w lidze. Funkcje trenersko kibicowskie pełnić będą Mateusz Noga, Adam Badzioch i Kamil Skrzela.

AMBICJE. Liczymy, iż średnie występy w sezonie letnim były wypadkiem przy pracy i ogólnym brakiem czasu i skutkiem urazów. Kadra na papierze wydaje się solidna i raczej nie jest słabsza niż rok temu. W takim wypadku po sukcesie w ubiegłorocznej kampanii cel jest raczej oczywisty czyli TOP 4, a póżniej? to życie pokaże, priorytetem jest awans do top4. Uważam jednak że w tym roku ciężej nam będzie o awans do top4 niż rok temu. Prawda jest taka, że klasycznie pierwsze mecze pokażą na co możemy liczyć i kto tak naprawdę będzie grożny, a kto faworytem. Zaczynamy od derbowych pojedynków. Pierwszy rywal to Rachwałowice, następnie Na Banii, U21 i Rafis.  Tak naprawdę w tych czterech meczach 9pkt wydaje się optymalną i realną zdobyczą, a jak będzie życie pokaże.

FAWORYCI. Jeden faworyt odpadł już przed startem. Zeszłoroczny mistrz PLF, Caffaro w tym roku wycofał zespół z rozgrywek. Przyczyn pewnie było kilka. Jedna z nich to pewnie osiągnięcie celu w zeszłym roku i zejście ze sceny jak to śpiewał Perfekt, Niepokonanym.  Jednak prawdę powiedziawszy Caffaro miało inny problem. Problem kadrowy ze spełnieniem wymogów regulaminowych. Kilku zawodników z szerokiej kadry zostało zawodnikami zrzeszonymi, a ci czołowych dopadły kontuzje. Szczególnie szkoda tutaj urazu Przybyła, któremu przy okazji życzymy szybkiego powrotu do zdrowia i powrotu do formy z przed kontuzji. Pewnie opiekun Caffaro miał świadomość, iż o wygranie ligi będzie cieżko, pewnie nawarstwiły się problemy czasowe i stąd też brak Caffaro. Mimo wszystko szkoda takiej decyzji. Nieobecność mistrza z pewnością będzie chciał wykorzystać Rolmet, który nie oficjalnie zbroi solidną ekipę. Do walki o top 4 powinni się włączyć Best Bruk, Wisła , Na Banii czy U21. Znakiem zapytania są kadry Rafisu, Rosiejowa i Pływalni. Tak naprawdę ciężko jednoznacznie ocenić nie znając personaliów poszczególnych ekip.

Ze swojej strony postaramy się włączyć do walki o play-off a w przypadku awansu do top 4 zagrać o pełną pulę. Czy się to uda, pierwsze mecze pokażą. Z pewnością wyznacznikiem będzie mecz Super pucharu z Wisłą. Faworytem super pucharu raczej będzie Wisła z Krakowskiem zaciągiem ale liczymy że i tym razem zaskoczymy wszystkich pozytywną postawą i sprawimy niespodziankę.

 


  • Komentarzy [0]
  • czytano: [31]
 

Dodaj swój komentarz

Autor: Treść:pozostało znaków:

Kalendarium

16

11-2018

piątek

17

11-2018

sobota

18

11-2018

niedziela

19

11-2018

pon.

20

11-2018

wtorek

21

11-2018

środa

22

11-2018

czwartek

Reklama

Najlepsi typerzy

Zaloguj się, aby typować.
Lp. Osoba Pkt.

Ostatnie spotkanie

Tank Chem PrzemykówCaffaro
Tank Chem Przemyków 3:5 Caffaro
2018-03-11, 19:30:00
    relacja »
mecz barażowy
oceny zawodników »

Wyniki

Ostatnia kolejka 11
Best Bruk 2:5 Wisła Opatowiec
Tank Chem Przemyków 4:2 Rafis
Caffaro 3:5 Pływalnia KOS
U21 8:10 Racławice
Rachwałowice 3:8 Królewscy
Rosiejów 8:3 Rolmet

Najbliższe spotkanie

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

Najbliższa kolejka

Najbliższa kolejka 12

Tabela ligowa

Inne rozgrywki
1. Caffaro 28 bz
2. Pływalnia KOS 24 bz
3. Tank Chem Przemyków 22 bz
4. Wisła Opatowiec 22 bz
5. Best Bruk 18 bz
6. U21 17 bz
7. Rolmet 14 bz
8. Rosiejów 12 plus
9. Rachwałowice 12 minus
10. Królewscy 10 plus
11. Rafis 7 minus
12. Racławice 3 bz

Statystyki drużyny