W Nowym Brzesku ponownie na drugim

• autor: bolo19, 2018-02-11 11:00

W pierwszy weekend lutego został rozegrany turniej +35 w Nowym Brzesku. Turniej był skierowany tylko dla zawodników którzy skończyli 35 lat i uczestniczyło w nim 5 drużyn. Nasza kadra była złożona w głównej mierze z zawodników gających w piątki na hali w Koszycach. Jednakże o ile na turniej „sympatyków piłki nożnej” jechaliśmy ze świadomością, iż chcemy wygrać cały turniej tak w przypadku tej kategorii wiekowej aż takich ambicji nie mieliśmy, mając świadomość iż będzie kilka naprawdę solidnych ekip +35.

Kadra na turniej wyglądała następująco: Jarosław Oracz – Grzegorz Rasała, Zbigniew Zych, Marcin Nowicki, Mariusz Chadzak, Piotr Kusak i Adam Badzioch. Turniej był rozgrywany systemem każdy z każdym a mecz trwał 2*9minut.

Pierwszy mecz pokazał, iż łatwo nie będzie. Mecz z ekipą z Igołomi zbyt wiele optymizmu nie przyniósł. Przegraliśmy mecz, który powinniśmy wygrać. W ostatnich 60 sekundach mieliśmy 2 piłki meczowe ale obu nie wykorzystaliśmy a po drugiej nie wykorzystanej „setce”, rywal wyszedł z kontrą i w praktyce równo z syreną końcową strzelił bramkę decydującą o wygranej ekipy z Igołomi 1-0. Porażka zasłużona, bo to ekipa rywala była lepszą drużyną ale przy większym spokoju w końcówce meczu pod bramką rywala można było wygrać. Drugim rywalem była ekipa z Jaksic. Drużynę którą tak naprawdę bardzo dobrze znamy bo często ta ekipa grywa z nami w piątki w Koszycach. Jednakże wydawało się iż drużyna z Jaksic wzmocniona S. Pieprznikiem i C. Głowaczem może być nawet kandydatem do wygrażania turnieju. Mecz z nami pokazał jednak, iż to my powalczymy o wyższe miejsce. Po solidnej grze udało się wygrać 3-0 po 2 bramkach M.Chadzaka i G.Rasały. Trzecim rywalem była drużyna „Szerszeni”. Jak się póżniej okazało był to mecz o wygranie turnieju. Na prowadzenie wyprowadził nas Mariusz Chadzak ale rywal odpowiedział wyrównującą bramką. Tak naprawdę najbliżej zapewnienia nam wygranej w tym meczu i całym turnieju był broniący w tym turnieju J.Oracz który strzałami z dystansu dwukrotnie obił obramowanie bramki a za trzecim razem bramkarz rywali zdążył z interwencją gdy piłką znajdowała się na linii bramkowej. Koniec końców zremisowaliśmy 1-1. Ostatni mecz rozgrywaliśmy z drużyną faworytów z „Farmers”. Początek meczu to dwie szybkie bramki dla naszej drużyny strzelone przez M. Chadzaka i G. Rasałę . Niestety po tych bramkach za wysoko się cofnęliśmy i ekipa rywali nas zdominowała. Drużyna z Nowego Brzeska doprowadziła do wyrównania 2-2 na niespełna 3 minuty przed końcem meczu, i tak naprawdę bramka wyrównująca wisiała w powietrzu. Ale paradoksalnie ta bramka sprawiła że musimy zaatakować i już po 30sekundach ponownie odzyskaliśmy prowadzenie. Po podanie od J. Oracza, M. Chadzak znalazł się w dobrej sytuacji i strzałem w krótki róg wyprowadził nas na prowadzenie 3-2. Za chwilę prowadzenie podwyższył G.Rasała i w praktyce nie mogliśmy tego już przegrać. Równo z końcową syreną wynik na 5-2 ustalił J.Oracz który podsumował bramką swój bardzo dobry występ.

W końcowe klasyfikacji zajęliśmy 2 miejsce. W praktyce do wygranej zabrakło kilku centymetrów w meczu z Szerszeniami. Ale widząc nasz pierwszy mecz, to drugie miejsce to naprawdę dobry wynik. Tak naprawdę o tym miejscu zdecydował ostatni mecz, bo na niespełna 3 minuty przed końcem gdy ekipa Farmersów doprowadziła do wyrównania, to spadliśmy na 4 miejsce. Koniec końców po dobrze rozegranej końcówce ostatniego meczu należy być usatysfakcjonowanym z zajętego miejsca. O ile w turnieju z początku stycznia, gdzie wygraną straciliśmy na 18 sekund przed końcem, można było czuć niedosyt tak tutaj takiego niedosytu nikt nie powinien odczuwać.

Królewscy 4:8 Tank Chem Przemyków
2018-12-30, 17:00:00