Przemyków - strona nieoficjalna

Strona klubowa

Zegar

Quiz Przemyków

Facebook

Buttony

Logowanie

Statystyki

Brak użytkowników
zalogowanych i 1 gość

dzisiaj: 108, wczoraj: 99
ogółem: 416 051

statystyki szczegółowe

Twoje IP

Kontakty

Aktualności

Zabrakło „kropki nad i”

  • autor: bolo19, 2018-01-14 16:25

W pierwszy weekend 2018 roku rozgrywaliśmy turniej o V puchar sympatyków piłki nożnej w Nowym Brzesku. Turniej była zaplanowany na dwa dni. Pierwszego dnia tj. w święto 3 króli 6.01 do rozegrania były mecze w fazie grupowej, a w niedzielę do rozegrania była faza pucharowa. Podobnie jak w poprzednim roku jechaliśmy z nadziejami na przynajmniej podium.

Kilka dni przed meczami fazy grupowej poznaliśmy wyniki losowania fazy grupowej. Los przypasował do naszej grupy ekipy, które w jakimś mniejszym, lub dalszym stopniu które znamy tj. Wyborowi, których skład był oparty w głównej mierze na grze B.Tabora i P. Kurczaba, Bez Nazwy, której bramki strzegł M.Pypeć a bramki miał strzelać J. Wojnarski. Ostatnim rywalem była drużyna Złotniczanki, z którą niespodziewanie zaliczyliśmy wtopę na turnieju letnim. Mimo wszystko nasza kadra na ten turniej wydawała się na tyle mocna że ewentualny brak wyjścia z tej grupy była by kompromitacją na miarę braku zamknięcia dachu na narodowym przed meczem z Anglikami.

Kadra na sobotę czyli faze grupową przedstawiała się następująco: M.Oracz, S.Noga, D.Gwóżdz, D. Jaworski, Ł.Marzec a w obwodzie na trybunach pozostawali J.Oracz i A.Badzioch. Pierwszy mecz z ekipą Wyborowych to jednak delikatnie mówiąc dramat w naszym wykonaniu. Nie ład w grze, niedokładność, ogólnie z remisu 2-2 powinniśmy być mocno zadowoleni. Drugim rywalem była ekipa „Bez Nazwy”. W teorii mecz bez historii, w praktyce poprzez wygraną 14-0 zapewniliśmy sobie wyjście z grupy a S. Noga zdobył duży handicap w grze o tytuł najlepszego strzelca turnieju. Ostatni mecz to Złotniczanka. W tym wypadku najprawdopodobniej podświadomie zlekceważyliśmy przeciwnika to tego stopnia, iż w praktyce przez większą częśc meczu to ekipa rywala prowadziła dwiema bramkami. Jednak mobilizacja sprawiła, iż koniec końców wygraliśmy 5-4 i fazę grupową zakończyliśmy na 1 miejscu i byliśmy ekipą rozstawioną podczas losowania fazy play-off.

W wyniku losowana dostaliśmy naprawdę bardzo ciekawą drabinkę, najpierw ubiegłorocznego mistrza tj. „W Kupie Siła”, a następnie w przypadku ewentualnego awansu wydawało się iż czekać będzie nas kolejny z faworytów Bishaka Kurdwanów. Tuż przed naszym meczem 1/6 rozgrywany był mecz wyżej wspomnianej Bishaki z Wild Team i tak naprawdę w tym meczu doszło do największej sensacji turnieju. Ekipa z Kurdwanowa mimo, iż była drużyną dużo lepszą od rywala w nieprawdopodobnych okolicznościach odpadła. Ekipa Wild Team doprowadziła do wyrównania na kilkanaście sekund przed końcem meczu po przypadkowym wykopie z pod własnego pola karnego, a piłka niespodziewanie dla wszystkich wylądowała w bramce faworyta. O awansie zdecydowały karne, które lepiej wykonywała młoda ekipa Wild Team. Wracając do naszego meczu. Problemem u nas był skład na niedzielę. Okazało się w sobotę, iż D.Gwóżdz jest tylko w sobotę, co naprawdę mocno nam skomplikowało plany. Koniec końców w niedzielę D.Gwożdzia zastąpił P.Salamon i wydawało się iż będziemy dalej grali z bezpiecznym jednym rezerwowym. Sam mecz z „W Kupie Siła” z nieznaczną przewagą naszej drużyny. Decydujący moment meczu to żółta kartka dla bramkarza rywala. Grę w przewadze udało się wykorzystać za sprawą S. Nogi, póżniej dwie bramki dołożył D.Jaworski i zasłużenie wygraliśmy 3-0. Następny rywal to Wild Team, czyli jak by nie patrzeć otworzyła się olbrzymia szansa na awans do fazy finałowej. Był to chyba najdziwniejszy mecz turnieju bo początek meczu to nasza przewaga i dwie poprzeczki, a póżniej to rywal w przeciągu 3 minut miał 3 stuprocentowe sytuacje. Na szczęście to my wyszliśmy na prowadzenia za sprawą S.Nogi, za chwile D. Jaworski powyższych prowadzenia i w praktyce awansowaliśmy to top3. Wynik końcowy to 3-1 a rywal bramkę strzelił w ostatniej akcji meczu.

W finale wylądowały 3 drużyny. Tank Chem Przemyków, Zmora i Farmersi. W pierwszym meczu finałowym po kontrowersjach sędziowskich Farmersi wygrali ze Zmorą 5-2. Drugim meczem finałowym był nasz mecz z ekipą Zmory. Zmora to jak ktoś nie wie ekipa złożona w głównej mierze z braci Mocherków. Sam mecz z ekipą Zmory to ciągły pościg naszej drużyny. Zawsze na prowadzenie wychodziła Zmora ale zawsze doprowadzaliśmy do remisu a ostatnią bramkę na kilkanaście sekund przed końcem strzelił Ł. Marzec wyrównując na 4-4. Ostatni mecz turnieju to w praktyce walka o wygranie turnieju z Farmersami. Dośc szybko udało się wyjśc na prowadzenie za sprawą Marca , ale rywal szybko odpowiedział. Następne dwie bramki były autorstwa Jaworskiego i wydawało się iż prowadzenie 3-1 zapewnie nam wygraną w turnieju. Niestety rywal nas zdominował do tego stopnia że najpierw na 80sekudn przed końcem zdobył bramkę na 2-3 a na 18 sekund przed końcem doprowadził do wyrównania. Chcieliśmy się jeszcze podnieść ale niestety zabrakło czasu i zwyciężcą turnieju została ekipa Farmersów.

Podsumowując. Jak by nie patrzeć do pełni szcześcia zabrakło postawienia „kropki na i”. Do wygrania turnieju zabrakło dosłownie kilkunastu sekund. Oczywiście pozostaje niedosyt przegrywając w takich okolicznościach. Jednakże uwzględniając okoliczności i problemy kadrowe, to trzeba być zadowolonym. W pewnym momencie wydawało się, iż z trybun będzie musiał wchodzić na boisko J.Oracz gdy Jaworski po strzeleniu bramki upadł na parkiet, leżąc kilkanaście sekund. W kwestiach indywidualnych Najlepszym strzelcem został Sebastian Noga , a najlepszym bramkarzem Mariusz Oracz. Następny turniej w Nowym Brzesku planowany na lipiec i tutaj postaramy się o to aby w końcu umieścić tą przysłowiową kropkę we właściwym miejscu.


  • Komentarzy [0]
  • czytano: [198]
 

Dodaj swój komentarz

Autor: Treść:pozostało znaków:

Kalendarium

16

11-2018

piątek

17

11-2018

sobota

18

11-2018

niedziela

19

11-2018

pon.

20

11-2018

wtorek

21

11-2018

środa

22

11-2018

czwartek

Reklama

Najlepsi typerzy

Zaloguj się, aby typować.
Lp. Osoba Pkt.

Ostatnie spotkanie

Tank Chem PrzemykówCaffaro
Tank Chem Przemyków 3:5 Caffaro
2018-03-11, 19:30:00
    relacja »
mecz barażowy
oceny zawodników »

Wyniki

Ostatnia kolejka 11
Best Bruk 2:5 Wisła Opatowiec
Tank Chem Przemyków 4:2 Rafis
Caffaro 3:5 Pływalnia KOS
U21 8:10 Racławice
Rachwałowice 3:8 Królewscy
Rosiejów 8:3 Rolmet

Najbliższe spotkanie

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

Najbliższa kolejka

Najbliższa kolejka 12

Tabela ligowa

Inne rozgrywki
1. Caffaro 28 bz
2. Pływalnia KOS 24 bz
3. Tank Chem Przemyków 22 bz
4. Wisła Opatowiec 22 bz
5. Best Bruk 18 bz
6. U21 17 bz
7. Rolmet 14 bz
8. Rosiejów 12 plus
9. Rachwałowice 12 minus
10. Królewscy 10 plus
11. Rafis 7 minus
12. Racławice 3 bz

Statystyki drużyny