Tym razem na trzecim

• autor: bolo19, 2017-12-07 17:27

W pierwszą niedzielę grudnia tj. 03.12.2017 rozgrywaliśmy kolejny turniej na hali sportowej w Koniuszy. Jak zawsze jechaliśmy na ten turniej z aspiracjami wygrania całego turnieju. Jednak jak to już mamy w zwyczaju także i tym razem mieliśmy problemy kadrowe. Organizator kilka dni wcześniej wylosował grupy i standardowo trafiliśmy do mocniejszej grupy.

Kadra na ten turniej była ograniczona przez wymogi regulaminowe tj. mogło uczestniczyć maks 3 zawodników zrzeszonych w tym jeden U20. Kadra: M. Oracz, Ł. Marzec, S. Noga, D. Gwóżdz, T. Mocherek, P. Mocherek oraz A. Badzioch.

Pierwszy mecz rozpoczęliśmy z wydawało się jednym z głównych faworytów, Niewyżytymi emerytami. Ekipa wzmocniona dwoma zawodnikami ekstra klasowej Lex Kancelarii, Przeniosłem A i D. Porębskim okazała się jednak największym niewypałem turnieju. W meczu z naszą ekipą w praktyce nie stworzyła sytuacji bramkowej przegrywając z nami 2-0 po bramkach D. Gwożdzia i T.Mocherka(w liczebnym osłabieniu). Drugim naszym rywalem był kolejny z faworytów, Bishaka Kurdwanów. Po bardzo wyrównanym meczu spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem 0-0. W trzecim meczu podejmowaliśmy zawsze grożną ekipę młodych Kilosów. Drużynę współgospodarza udało się pokonać 2-0 po dwóch bramkach T.Mocherka. Następnie przyszła kolej na Vamos. Chyba największe zaskoczenie na plus. Ekipa z pod Krakowa grała bardzo mądrze taktycznie często wykorzystując grę z lotnym bramkarzem. Pierwsza bramka dla naszej drużyny padła po rzucie rożnym gdzie T. Mocherek idealnie obsłużył Ł. Marca. Warto odnotować, iż nie mielibyśmy rzutu rożnego gdyby nie sportowa postawa bramkarza rywali, który przyznał się dotknięcia piłki mimo iż nikt tego nie zauważył. Prowadzenie podwyższył D. Gwóżdz. Przy prowadzeniu 2-0 przeciwnik skorzystał z gry wysoko wysuniętego bramkarza i dośc mocno nas zdominował. Na szczeście stać ich było tylko na jedną bramkę. W końcówce prowadzenie podwyższył S. Noga oraz M. Oracz wykorzystując pustą bramkę rywala. Wygrana 4-1 w praktyce zapewniła nam awans do półfinału. Ostatnim meczem w grupie był pojedynek z Cieszkowami. Wygrany 2-1 po bramkach Ł. Marca i T. Mocherka.

Z grupy wyszliśmy niepokonani z 13 pkt. Problemem była około 3 godzinna przerwa do meczu półfinałowego.

1. Tank Chem Przemyków  13pkt.
  2. Bishaka Kurdwanów  12pkt,

W półfinale czekała na nas ekipa Hornets team. Drużyna dobrze nam znana i do tego czasu zawsze wygrywaliśmy z tą drużyną. Niestety ekipa rywali będąca na fali wykorzystała nasze zastanie i niespodziewanie dla nas musieliśmy uznać wyższość rywala. Mimo optycznej przewagi i Kiku sytuacji to rywal wyszedł z zabójczą kontrą i sfinalizował ją bramką. Mecz zakończył się naszą porażką 0-1.

Hornets team – Tank Chem Przemyków 1-0

Pozostał nam mecz pocieszenia z ekipą gospodarzy, Kilo Wiejskiej. Problemem był wyjazd D. Gwożdzia, w praktyce pozostaliśmy bez zawodnika rezerwowego. Całe szczęście awans do podstawowego składu P. Mocherek udokumentował strzeleniem bramki. Mimo przewagi pozycyjnej rywala w ostatnich sekundach efektowym strzałem z naszego pola karnego S. Noga przelobował wysoko wysuniętego bramkarza rywali i mecz zakończył się naszą wygraną 2-0.

Tank Chem Przemyków – Kilo Wiejskiej 2-0

Finał

Hornets team – Bishaka Kurdwanów 0-0 k.4-3

3 miejsce niesie za sobą pewien niedosyt, tak naprawdę piłkarsko zasłużyliśmy na minimum finał. Mimo wszystko jednak cieszy wygrana w meczu o 3 miejsce, tym bardziej iż graliśmy w eksperymentalnym składzie. Satysfakcjonować może także regularność na hali w Koniuszy, mimo, iż poziom z każdym kolejnym rokiem jest wyższy, to w praktyce zawsze gramy minimum w półfinale. Brawa dla ekipy Hornets którzy mimo słabego startu finiszowali wygrywając finał. Piłkarsko ekipa słabsza od nas czy Bishaki ale poprzez mądrą grę w najważniejszych meczach zasłużenie wygrała finał.

Tank Chem PrzemykówRacławice
Tank Chem Przemyków 8:3 Racławice