Przemyków - strona nieoficjalna

Strona klubowa

Zegar

Quiz Przemyków

Facebook

Buttony

Logowanie

Statystyki

Brak użytkowników
zalogowanych i 1 gość

dzisiaj: 161, wczoraj: 211
ogółem: 411 324

statystyki szczegółowe

Twoje IP

Kontakty

Aktualności

Tylko, albo aż. 2 miejsce w Koniuszy

  • autor: bolo19, 2017-04-16 20:48

Tydzień przed świętami wielkanocnymi odbył się VII halowy turniej o puchar wójta gminy Koniusza. Turniej ten jest organizowany przez Stowarzyszenia Kilo Wiejskiej Futsal Team. W siódmej edycji turnieju uczestniczyło 7 drużyn. Rozgrywki odbyły się systemem „każdy z każdym” a po fazie zasadniczej najlepsza czwórka rywalizowała w fazie play-off systemem 1-4, 2-3.

Sam system wydawał się teoretycznie nieco krzywdzący dla najlepszej ekipy po fazie podstawowej, ale dzięki temu systemowi organizator zapewnił sobie emocje do samego końca, a te teoretycznie słabsze ekipy mogły do końca walczyć przynajmniej o 4 miejsce. Frekwencja uczestniczących drużyn była nieco słabsza od standardowej ilości, ze względu na start rozgrywek pod egidą PZPN. Z tego względu zabrakło kilku ekip których udział zawsze był pewny czyli m.in. Bezglutenu, Best Bruku czy Amplusa. Poprzez brak powyższych ekip za faworytów turnieju można było uważać ekipę Farmersów i mimo wszystką naszą drużynę.

Na sam turniej pojechaliśmy nietypowo, gdyż dysponowaliśmy aż 2 zawodnikami na ławce rezerwowych. Kadra na turniej wyglądała następująco Mariusz Oracz, Jarosław Oracz, Sebastian Noga, Dawid Gwóżdż, Łukasz Marzec, Mariusz Chadzak oraz debiutujący w naszych barwach Krzysztof Staniszewski i Dariusz Cieśla.

Pierwszym rywalem naszej drużyny była ekipa WKSu Koniusza i była to na papierze niestety najsłabsza ekipa turnieju. Sam mecz pewnie i wysoko wygraliśmy 5-1. Drugim rywalem była niewygodna ekipa z Cieszków gdzie grę ciągnął D.Cichy a w bramce bronił zawsze solidny „Skoti” Skotarczyk. Niestety w tym meczy mocno szwankowała skuteczność a rywal wychodził z kontrami. Skończyło się porażką 0-1 ale nikt szczególnie nie rozpaczał z tej porażki. Kolejnym rywalem była faworyzowana ekipa Farmersów i tutaj niestety okazaliśmy się zespołem dużo słabszym. Porażka 1-4 była w pełni zasłużonym wynikiem, osobną kwestią była wyżej wspomniana skuteczność. Po tym meczu czuć było delikatną utratę pewności bo nikt nie zakładał iż po 4 kolejkach będziemy dysponowali tylko 3pkt(w 1kolejsce pauzowaliśmy). Czwartym rywalem była solidnie grająca ekipa Kilosów. Solidność Kilosów nie wystarczyła jednak do tego aby nas pokonać i w miarę pewnie wygraliśmy to spotkanie 2-0. Przed ostatnim meczem było spotkanie z Hornets. W tym meczu po średniej grze udało się jedynie zremisowac 1-1 ale remis ten w praktyce zapewnił nam wypełnienie skrajnie minimalnego planu czyli awansu do top4. Ostatni mecz gładko wygraliśmy 4-0 z Kilo Wiejskiej i przyszło nam czekać na półfinał z ekipą z okolic Kazimierzy Wielkiej

Przemyków – WKS Koniusza 5-1(2*Staniszewski, 2*Gwóżdz, Noga)

Przemyków – Cieszkowy 0-1

Przemyków – Farmersi 1-4(Noga)

Przemyków – Kilosi 2-0(Gwóżdz, Cieśla)

Przemyków – Hornets 1-1(Cieśla)

Przemyków – Kilo Wiejskiej 4-0(2*Noga, Gwóżdz, Staniszewski)

W półfinale spotkaliśmy się z drużyną Cieszkowy. Mimo porażki w pierwszym meczu mieliśmy świadomość, iż brak awansu do finału będzie niespodzianką. Sam mecz mimo bardzo wyraźnej przewagi wygraliśmy 1-0. Warto odnotować kapitalne zawody w bramce Skotarczyka, który w kilku sytuacjach popisał się rewelacyjnymi interwencjami

Półfinał

Przemyków- Cieszkowy 1-0(Gwóżdz)

W finale spotkaliśmy się z mocną ekipą Farmersów. Po raz pierwszy od dawna sam finał była bardzo dobrym spotkaniem. Szybko wyszliśmy na prowadzeni po bramce Gwożdzia. Niestety w ciągu minuty Przybył odpowiedział 2 bramkami i po 3 minutach przegrywaliśmy 1-2. Do remisu doprowadził ponownie Gwóżdz, który w następnej akcji był o krok od podwyższenia rezultatu. Niestety minimalnie chybił. Gdy już powoli wyczekiwaliśmy karnych to sędzia puścił delikatny faul na S. Nodze, Farmersi wyszli z szybką kontrą i Porębski w metra wyprowadził swoją ekipę na prowadzenie. W ostatniej akcji meczu dublet skompletował Porębski i finał zakończył się porażką 2-4.

Finał

Przemyków – Farmersi 2-4( 2*Gwóżdz – 2* Przybył, 2* Porębski)

Z pewnością pozostał niedosyt, bo przy większym szczęściu możliwa była wygrana. Jednak 2 miejsce też należy przyjąć z satysfakcją. Wiadomo że apetyt zawsze rośnie w miarę jedzenie. Ekipa Farmers dysponowała dwiema bardzo dobrymi indywidualnościami, które bardzo dobrze współpracowały na boisku i tak naprawdę zrobiły tą nieznaczną różnicę w meczu finałowym. Ekipie Farmersów należy po gratulować i w turnieju mikołajkowym powalczyć o odzyskanie miano najlepszej ekipy na hali w Koniuszy.


  • Komentarzy [0]
  • czytano: [271]
 

Dodaj swój komentarz

Autor: Treść:pozostało znaków:

Kalendarium

19

10-2018

piątek

20

10-2018

sobota

21

10-2018

niedziela

22

10-2018

pon.

23

10-2018

wtorek

24

10-2018

środa

25

10-2018

czwartek

Reklama

Najlepsi typerzy

Zaloguj się, aby typować.
Lp. Osoba Pkt.

Ostatnie spotkanie

Tank Chem PrzemykówCaffaro
Tank Chem Przemyków 3:5 Caffaro
2018-03-11, 19:30:00
    relacja »
mecz barażowy
oceny zawodników »

Wyniki

Ostatnia kolejka 11
Best Bruk 2:5 Wisła Opatowiec
Tank Chem Przemyków 4:2 Rafis
Caffaro 3:5 Pływalnia KOS
U21 8:10 Racławice
Rachwałowice 3:8 Królewscy
Rosiejów 8:3 Rolmet

Najbliższe spotkanie

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

Najbliższa kolejka

Najbliższa kolejka 12

Tabela ligowa

Inne rozgrywki
1. Caffaro 28 bz
2. Pływalnia KOS 24 bz
3. Tank Chem Przemyków 22 bz
4. Wisła Opatowiec 22 bz
5. Best Bruk 18 bz
6. U21 17 bz
7. Rolmet 14 bz
8. Rosiejów 12 plus
9. Rachwałowice 12 minus
10. Królewscy 10 plus
11. Rafis 7 minus
12. Racławice 3 bz

Statystyki drużyny