Zdetronizowani przez "emerytów"

• autor: bolo19, 2016-12-16 21:56

W pierwszą niedzielę grudnia odbył się kolejny turniej mikołajkowy organizowany przez Stowarzyszenia Kilo Wiejskiej Futsal Team. Turniej ten odbywa się już od kilku lat, praktycznie 2 razy do roku w Koniuszy. W zależności od terminu jest to turniej mikołajkowy albo wielkanocny. Po raz kolejny zainteresowanie turniejem było naprawdę wysokie i uczestniczyło 12 drużyn.

Kilka dni przed turniejem odbyło się losowanie grup. Standardowo grupa w której zostaliśmy wylosowani została oceniana przez organizatorów za dużo mocniejsza niż konkurencyjna. Plusem udziału w grupie B było to, iż mecze odbywały się od godziny 11. Kadra na ten turniej standardowo nie była zbyt szeroka i w praktyce na turniej pojechaliśmy bez zawodników rezerwowych. W kadrze znaleźli się M. Oracz, S. Noga, D. Gwóżdz, D. Dybał(U20) i M. Kukuła. Regulamin turnieju pozwalał na uczestnictwo jedynie dwóm zawodnikom zrzeszonym plus jeden zawodnik zrzeszony który nie ukończył 20 lat.

Turniej rozpoczęliśmy od meczu z zawsze solidną ekipą WKS Koniusza. Mimo solidnej gry rywala udało się w miarę pewnie i wysoko wygrac 3-0 po bramkach 2*Gwóżdz i S.Noga. Drugim naszym rywalem była drużyna Bezglutenu. Ekipa ta jest przez nas kojarzona z popularnym „klapkiem”, który nie ujawnia się w tym iż nie przepada za bardzo za naszą ekipą. Na szczęście „klapinho” nas nie ukuł a że Gwóżdz zrobił to 3 razy to ponownie wygraliśmy 3-0. Początek naprawdę bardzo pozytywny. Kolejnym naszym rywalem była ekipa „NieWyżytych Emerytów” zwaną potocznie „mini Amplusem”. Niestety mimo przewagi w pierwszych minutach meczu nie udało się strzelic bramki. Wydawało się iż decydujące znaczenie może mieć żółta kartka na 3 minuty przed końcem dla rywala. Niestety gra w liczebnej przewadze nie jest naszym atutem i potwierdził to po raz kolejny ten turniej. Po około minucie to my straciliśmy zawodnika i w samej końcówce graliśmy w liczebnym osłabieniu.  W ostatnich sekundach kolejna zółta kartka a na domiar złego rzut karny na 20sekund przed końcem. Niestety wykorzystany przez rywali i w konsekwencji przegraliśmy 0-1. Porażka sprawiła iż następny mecz był spotkaniem o wyjście z grupy, a rywalem była ekipa organizatora, Kilo Wiejskiej. Niestety zagraliśmy najsłabszy mecz w turnieju i po wzorowych kontrach „Kilosów” przegraliśmy 0-4. Co gorsza porażka ta sprawiła iż straciliśmy nawet matematyczne szanse na awans do półfinału. Ostatnim pożegnalnym meczem było spotkanie z drużyną P. Barcelona. Na pożegnanie wygraliśmy 4-2 i graliśmy w praktyce tylko na jednego zawodnika z myślą o nagrodzie pocieszenia, w tym wypadku dla najlepszego strzelca. Plan udało się wykonać gdyż wszystkie bramki strzelił D. Gwóżdz kończąc turniej z 9 bramkami i dużymi nadziejami iż da to szansę na najlepszego strzelca.

Podsumowując. Po raz 5 uczestniczyliśmy w turnieju organizowanym przez Stowarzyszanie Kilo Wiejskiej i po raz pierwszy nie wygraliśmy turnieju. Niestety ale w końcu musiało się to wydarzyć gdyż poziom turnieju jest naprawdę wysoki i ciężko mieć monopol na wygrywanie. Tym razem zdecydowały ostatnie sekundy meczu z „mini Amplusem”, gdybyśmy tamten mecz zremisowali to prawdopodobnie to my bylibyśmy zwycięzcą turnieju. Tym razem szczęście uśmiechnęło się dla rywali i w konsekwencji zakończyliśmy turniej na 5 miejscu. Statuetka dla najlepszego strzelca także powędrowała do konkurencji i z 11 bramkami najlepszym strzelcem był A. Musiał.

Tank Chem PrzemykówRacławice
Tank Chem Przemyków 8:3 Racławice