Przemyków - strona nieoficjalna

Strona klubowa

Zegar

Quiz Przemyków

Facebook

Buttony

Logowanie

Statystyki

Brak użytkowników
zalogowanych i 1 gość

dzisiaj: 146, wczoraj: 176
ogółem: 431 927

statystyki szczegółowe

Twoje IP

Kontakty

Aktualności

Drugi sezon w 1lidze PLF

  • autor: bolo19, 2016-11-13 18:48

W weekend 12-13.11 rozgrywki rozpoczęła Powiatowa Liga Futsalu w Kazimierzy Wielkiej. Nasza ekipa rozgrywki rozpocznie jednak tydzień później tj. 20.11. Po raz kolejny wystąpimy pod nazwą Tank Chem Przemyków i po raz drugi będzie to miało miejsce w 1lidze PLFu. Więc tutaj także podziękowanie w stronę Tank Chemu i Kamila Skrzeli. Kilka słów na temat 1ligi, naszej kadry, faworytów i oczekiwań w poniższym tekście.

1liga. W tym sezonie po raz kolejny doszło do (nie)planowanych zmian w 1 lidze Kazimierskich rozgrywek. Z udziału w rozgrywkach zdecydowały wycofać się dwie naprawdę bardzo mocno ekipy tj. Marsylia i Polonia Sędziszowice. Brak dwóch bardzo mocnych ekip nie powinien jednak spowodować znaczącego obniżenie poziomu sportowego, gdyż według nieoficjalnych informacji zdecydowana większość ekip dość wyraźnie uzupełnia bądź wzmacnia swoje kadry. Jednym z minusów gry w 1 lidze PLFu jest jednak nieparzysta ilość uczestniczących drużyn. Niestety nikt poza ekipą Rosiejowa pod stawem nie zdecydował się na grę z najlepszymi.


Kadra. Kadra naszej ekipy znacząco się nie zmieniła, w praktyce wszyscy podstawowi zawodnicy z zeszłego sezonu pozostali w naszym składzie. Z zawodników którzy opuścili naszą kadrę warto przede wszystkim napisać o Mariuszu Chadzaku który w praktyce zawsze od momentu gry z nami był gotowy do gry. W tym sezonie postanowił jednak zagrać w Metalice Piotrowice w rozgrywkach 3 ligi PLFu. W tej sytuacji powinni być wszyscy zadowoleni bo sam zainteresowany powinien zdecydowanie więcej grac niż w naszych barwach, ekipa Piotrowic będzie miała dużo pożytku z Mariusza. Drugim zawodnikiem który opuścił naszą kadrę do Przemek Bysiński który wylądował w Szybkich. Co do wzmocnień naszej ekipy to w praktyce dojdzie 4 zawodników. Będą to Bartek Tabor i Dominik Dybał, do kadry powróci Piotr Salamon a rywalizację w bramce zapewni Piotr Kurczab. Czyli w praktyce wszyscy poza P. Kurczabem grali w naszych barwach po minimum kilkanaście meczów.

Kadra na sezon PLFu
M. Oracz, P. Kurczab - B. Tabor, S. Noga, D. Gwóżdz, D. Dybał, P. Salamon, A. Lewicki, A. Piecuch, M. Noga, J. Oracz, A. Badzioch i K. Skrzela


Faworyci. Ciężko jednoznacznie przed sezonem wskazać kto uchodzi za faworyta rozgrywek bo jak wiadomo w wielu ekipach ruchy kadrowe są dość duże. Mimo tego z pewnością głównym faworytem powinien pozostać Rolmet gdzie trzon zespołu tworzą legendy Polskiego futsalu czyli Robert Dąbrowski i Krzysztof Filipczak. Z dużym prawdopodobieństwem o finał powinna walczyć Wisła Opatowiec która po ściągnięciu zawodników z Krakowa uchodzi za jednego z pretendentów do podium. Czarnym koniem rozgrywek w mojej opinii może być nasz pierwszy rywal, Caffaro. Ekipa prowadzona przez A. Kopra została wzmocniona przez kilku zawodników a P. Klepacz i W. Przybył powinni zrobić różnicę w ważnych meczach. Miejmy nadzieję iż ekipa Caffaro w pierwszych meczach będzie mało zgraną ekipą i postaramy się o niespodziankę. Duże aspiracje z pewnością będą miały ekipy z Sielca czy Rafisu ale jak to się przełoży na boisko pokażą pierwsze mecze.


Oczekiwania. Jak każda ekipa chcemy zaprezentować się z pozytywnej strony. Jak będzie to pokaże sezon. Finansowo rywalizować raczej nie możemy z większością ekip, ale wypada liczyć, iż pozytywna atmosfera sprawi że zaprezentujemy się poprawnie i uda się zakończyć sezon w okolicach środka tabeli.


  • Komentarzy [0]
  • czytano: [366]
 

Dodaj swój komentarz

Autor: Treść:pozostało znaków:

Kalendarium

23

01-2019

środa

24

01-2019

czwartek

25

01-2019

piątek

26

01-2019

sobota

27

01-2019

niedziela

28

01-2019

pon.

29

01-2019

wtorek

Reklama

Najlepsi typerzy

Zaloguj się, aby typować.
Lp. Osoba Pkt.

Ostatnie spotkanie

Królewscy 4:8 Tank Chem Przemyków
2018-12-30, 17:00:00
    relacja »
oceny zawodników »

Wyniki

Ostatnia kolejka 9
Rafis 2:10 Rosiejów
Best Bruk 4:2 Pływalnia KOS
Wisła Opatowiec 12:7 Rachwałowice
Królewscy 5:2 Na Banii
Promil 3:2 Rolmet

Najbliższe spotkanie

Tank Chem PrzemykówBest Bruk
Tank Chem Przemyków   Best Bruk
2019-02-02, 19:50:00


Statystyki przedmeczowe »

Najbliższa kolejka

Najbliższa kolejka 10
Tank Chem Przemyków - Best Bruk
Pływalnia KOS - Rachwałowice
Rolmet - Rosiejów
Promil - Wisła Opatowiec
Królewscy - Rafis

Tabela ligowa

Inne rozgrywki
1. Promil 25 bz
2. Rosiejów 16 plus
3. Rolmet 16 minus
4. Tank Chem Przemyków 15 minus
5. Na Banii 14 minus
6. Wisła Opatowiec 14 bz
7. Best Bruk 13 bz
8. Pływalnia KOS 6 bz
9. Królewscy 6 plus
10. Rafis 6 minus
11. Rachwałowice 0 bz

Statystyki drużyny