Przemyków - strona nieoficjalna

Strona klubowa

Zegar

Quiz Przemyków

Facebook

Buttony

Logowanie

Statystyki

Brak użytkowników
zalogowanych i 1 gość

dzisiaj: 71, wczoraj: 99
ogółem: 416 014

statystyki szczegółowe

Twoje IP

Kontakty

Aktualności

Drugi sezon w 1lidze PLF

  • autor: bolo19, 2016-11-13 18:48

W weekend 12-13.11 rozgrywki rozpoczęła Powiatowa Liga Futsalu w Kazimierzy Wielkiej. Nasza ekipa rozgrywki rozpocznie jednak tydzień później tj. 20.11. Po raz kolejny wystąpimy pod nazwą Tank Chem Przemyków i po raz drugi będzie to miało miejsce w 1lidze PLFu. Więc tutaj także podziękowanie w stronę Tank Chemu i Kamila Skrzeli. Kilka słów na temat 1ligi, naszej kadry, faworytów i oczekiwań w poniższym tekście.

1liga. W tym sezonie po raz kolejny doszło do (nie)planowanych zmian w 1 lidze Kazimierskich rozgrywek. Z udziału w rozgrywkach zdecydowały wycofać się dwie naprawdę bardzo mocno ekipy tj. Marsylia i Polonia Sędziszowice. Brak dwóch bardzo mocnych ekip nie powinien jednak spowodować znaczącego obniżenie poziomu sportowego, gdyż według nieoficjalnych informacji zdecydowana większość ekip dość wyraźnie uzupełnia bądź wzmacnia swoje kadry. Jednym z minusów gry w 1 lidze PLFu jest jednak nieparzysta ilość uczestniczących drużyn. Niestety nikt poza ekipą Rosiejowa pod stawem nie zdecydował się na grę z najlepszymi.


Kadra. Kadra naszej ekipy znacząco się nie zmieniła, w praktyce wszyscy podstawowi zawodnicy z zeszłego sezonu pozostali w naszym składzie. Z zawodników którzy opuścili naszą kadrę warto przede wszystkim napisać o Mariuszu Chadzaku który w praktyce zawsze od momentu gry z nami był gotowy do gry. W tym sezonie postanowił jednak zagrać w Metalice Piotrowice w rozgrywkach 3 ligi PLFu. W tej sytuacji powinni być wszyscy zadowoleni bo sam zainteresowany powinien zdecydowanie więcej grac niż w naszych barwach, ekipa Piotrowic będzie miała dużo pożytku z Mariusza. Drugim zawodnikiem który opuścił naszą kadrę do Przemek Bysiński który wylądował w Szybkich. Co do wzmocnień naszej ekipy to w praktyce dojdzie 4 zawodników. Będą to Bartek Tabor i Dominik Dybał, do kadry powróci Piotr Salamon a rywalizację w bramce zapewni Piotr Kurczab. Czyli w praktyce wszyscy poza P. Kurczabem grali w naszych barwach po minimum kilkanaście meczów.

Kadra na sezon PLFu
M. Oracz, P. Kurczab - B. Tabor, S. Noga, D. Gwóżdz, D. Dybał, P. Salamon, A. Lewicki, A. Piecuch, M. Noga, J. Oracz, A. Badzioch i K. Skrzela


Faworyci. Ciężko jednoznacznie przed sezonem wskazać kto uchodzi za faworyta rozgrywek bo jak wiadomo w wielu ekipach ruchy kadrowe są dość duże. Mimo tego z pewnością głównym faworytem powinien pozostać Rolmet gdzie trzon zespołu tworzą legendy Polskiego futsalu czyli Robert Dąbrowski i Krzysztof Filipczak. Z dużym prawdopodobieństwem o finał powinna walczyć Wisła Opatowiec która po ściągnięciu zawodników z Krakowa uchodzi za jednego z pretendentów do podium. Czarnym koniem rozgrywek w mojej opinii może być nasz pierwszy rywal, Caffaro. Ekipa prowadzona przez A. Kopra została wzmocniona przez kilku zawodników a P. Klepacz i W. Przybył powinni zrobić różnicę w ważnych meczach. Miejmy nadzieję iż ekipa Caffaro w pierwszych meczach będzie mało zgraną ekipą i postaramy się o niespodziankę. Duże aspiracje z pewnością będą miały ekipy z Sielca czy Rafisu ale jak to się przełoży na boisko pokażą pierwsze mecze.


Oczekiwania. Jak każda ekipa chcemy zaprezentować się z pozytywnej strony. Jak będzie to pokaże sezon. Finansowo rywalizować raczej nie możemy z większością ekip, ale wypada liczyć, iż pozytywna atmosfera sprawi że zaprezentujemy się poprawnie i uda się zakończyć sezon w okolicach środka tabeli.


  • Komentarzy [0]
  • czytano: [344]
 

Dodaj swój komentarz

Autor: Treść:pozostało znaków:

Kalendarium

16

11-2018

piątek

17

11-2018

sobota

18

11-2018

niedziela

19

11-2018

pon.

20

11-2018

wtorek

21

11-2018

środa

22

11-2018

czwartek

Reklama

Najlepsi typerzy

Zaloguj się, aby typować.
Lp. Osoba Pkt.

Ostatnie spotkanie

Tank Chem PrzemykówCaffaro
Tank Chem Przemyków 3:5 Caffaro
2018-03-11, 19:30:00
    relacja »
mecz barażowy
oceny zawodników »

Wyniki

Ostatnia kolejka 11
Best Bruk 2:5 Wisła Opatowiec
Tank Chem Przemyków 4:2 Rafis
Caffaro 3:5 Pływalnia KOS
U21 8:10 Racławice
Rachwałowice 3:8 Królewscy
Rosiejów 8:3 Rolmet

Najbliższe spotkanie

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

Najbliższa kolejka

Najbliższa kolejka 12

Tabela ligowa

Inne rozgrywki
1. Caffaro 28 bz
2. Pływalnia KOS 24 bz
3. Tank Chem Przemyków 22 bz
4. Wisła Opatowiec 22 bz
5. Best Bruk 18 bz
6. U21 17 bz
7. Rolmet 14 bz
8. Rosiejów 12 plus
9. Rachwałowice 12 minus
10. Królewscy 10 plus
11. Rafis 7 minus
12. Racławice 3 bz

Statystyki drużyny