Drugi sezon w 1lidze PLF

• autor: bolo19, 2016-11-13 18:48

W weekend 12-13.11 rozgrywki rozpoczęła Powiatowa Liga Futsalu w Kazimierzy Wielkiej. Nasza ekipa rozgrywki rozpocznie jednak tydzień później tj. 20.11. Po raz kolejny wystąpimy pod nazwą Tank Chem Przemyków i po raz drugi będzie to miało miejsce w 1lidze PLFu. Więc tutaj także podziękowanie w stronę Tank Chemu i Kamila Skrzeli. Kilka słów na temat 1ligi, naszej kadry, faworytów i oczekiwań w poniższym tekście.

1liga. W tym sezonie po raz kolejny doszło do (nie)planowanych zmian w 1 lidze Kazimierskich rozgrywek. Z udziału w rozgrywkach zdecydowały wycofać się dwie naprawdę bardzo mocno ekipy tj. Marsylia i Polonia Sędziszowice. Brak dwóch bardzo mocnych ekip nie powinien jednak spowodować znaczącego obniżenie poziomu sportowego, gdyż według nieoficjalnych informacji zdecydowana większość ekip dość wyraźnie uzupełnia bądź wzmacnia swoje kadry. Jednym z minusów gry w 1 lidze PLFu jest jednak nieparzysta ilość uczestniczących drużyn. Niestety nikt poza ekipą Rosiejowa pod stawem nie zdecydował się na grę z najlepszymi.

Kadra. Kadra naszej ekipy znacząco się nie zmieniła, w praktyce wszyscy podstawowi zawodnicy z zeszłego sezonu pozostali w naszym składzie. Z zawodników którzy opuścili naszą kadrę warto przede wszystkim napisać o Mariuszu Chadzaku który w praktyce zawsze od momentu gry z nami był gotowy do gry. W tym sezonie postanowił jednak zagrać w Metalice Piotrowice w rozgrywkach 3 ligi PLFu. W tej sytuacji powinni być wszyscy zadowoleni bo sam zainteresowany powinien zdecydowanie więcej grac niż w naszych barwach, ekipa Piotrowic będzie miała dużo pożytku z Mariusza. Drugim zawodnikiem który opuścił naszą kadrę do Przemek Bysiński który wylądował w Szybkich. Co do wzmocnień naszej ekipy to w praktyce dojdzie 4 zawodników. Będą to Bartek Tabor i Dominik Dybał, do kadry powróci Piotr Salamon a rywalizację w bramce zapewni Piotr Kurczab. Czyli w praktyce wszyscy poza P. Kurczabem grali w naszych barwach po minimum kilkanaście meczów.

Kadra na sezon PLFu
M. Oracz, P. Kurczab - B. Tabor, S. Noga, D. Gwóżdz, D. Dybał, P. Salamon, A. Lewicki, A. Piecuch, M. Noga, J. Oracz, A. Badzioch i K. Skrzela

Faworyci. Ciężko jednoznacznie przed sezonem wskazać kto uchodzi za faworyta rozgrywek bo jak wiadomo w wielu ekipach ruchy kadrowe są dość duże. Mimo tego z pewnością głównym faworytem powinien pozostać Rolmet gdzie trzon zespołu tworzą legendy Polskiego futsalu czyli Robert Dąbrowski i Krzysztof Filipczak. Z dużym prawdopodobieństwem o finał powinna walczyć Wisła Opatowiec która po ściągnięciu zawodników z Krakowa uchodzi za jednego z pretendentów do podium. Czarnym koniem rozgrywek w mojej opinii może być nasz pierwszy rywal, Caffaro. Ekipa prowadzona przez A. Kopra została wzmocniona przez kilku zawodników a P. Klepacz i W. Przybył powinni zrobić różnicę w ważnych meczach. Miejmy nadzieję iż ekipa Caffaro w pierwszych meczach będzie mało zgraną ekipą i postaramy się o niespodziankę. Duże aspiracje z pewnością będą miały ekipy z Sielca czy Rafisu ale jak to się przełoży na boisko pokażą pierwsze mecze.

Oczekiwania. Jak każda ekipa chcemy zaprezentować się z pozytywnej strony. Jak będzie to pokaże sezon. Finansowo rywalizować raczej nie możemy z większością ekip, ale wypada liczyć, iż pozytywna atmosfera sprawi że zaprezentujemy się poprawnie i uda się zakończyć sezon w okolicach środka tabeli.

Królewscy 4:8 Tank Chem Przemyków
2018-12-30, 17:00:00