Zdecydował pierwszy mecz

• autor: bolo19, 2016-10-16 21:38

Dnia 09.10.2016 odbył się turniej w Cieszkowach k.Czarnocina. Tym razem były to rozgrywki skierowane w głównej mierze dla zawodników którzy skończyli +35. W kadrze mógł znajdować się jeden młodszy zawodnik. W turnieju wstępnie miało uczestniczyć 5 drużyn.

W dniu turnieju okazało się iż zgłosiło się 4 drużyny. Były to ekipy z Czarnocina, Broniszowa, Rosiejowa pod Stawem i nasza drużyna występująca pod szyldem Stowarzyszenia Przemyków 2013. Mecze były rozgrywane systemem każdy z każdym 2*15 minut. Kadra naszej zespołu była nieco inna niż w ostatnim czasie gdyż niedzielny termin nie pozwolił na obecnośc J. Wojnarskiego i A. Rzezawskiego czyli w praktyce dwóch podstawowych postaci kadry naszej drużyny, tej kategorii wiekowej. Kadra naszej drużyny składała się z następujących zawodników Roman Jagielnik, Zbigniew Zych, Grzegorz Rasała, Mariusz Chadzak, Mariusz Zelazny, Marcin Nowicki, Adrian Koper i Mariusz Oracz. Z powyższej kadry w praktyce debiutował z nami Adrian Koper, pozytywna postac z Kazimierzy Wielkiej. W zasadzie negatywne osoby raczej w naszej kadrze by się nie znalazły.
Sam turniej rozpoczął się od meczu Czarnocina z Rosiejowem. Obserwując mecz z perspektywy kibiców gra wyglądała naprawdę przyzwoicie obu ekip co świadczyło o naprawdę solidnym poziomie. Swój pierwszy mecz zagraliśmy z ekipą Złoty team Broniszów. Początek meczu to przewaga naszej drużyny, niestety mieliśmy dwie bardzo dobre sytuacje których jednak nie wykorzystaliśmy.  Rywal był skuteczniejszy i w praktyce po dwóch błędach straciliśmy dwie bramki i przegrywaliśmy 0-2. Pod koniec pierwszej odsłony M. Chadzak strzelił bramkę kontaktową i pierwszą połowę zakończyliśmy przegrywając 1-2. Drugą połowę rozpoczęliśmy od dwóch dobrych sytuacji ale niestety nie wykorzystanych. W końcówce przeciwnik strzelił kolejne dwie bramki i końcowy wynik brzmiał 1-4. Początek turnieju nie był więc optymistyczny w naszym wykonaniu.
Drugim naszym rywalem była ekipa Czarnocina. Kadrowo ekipa ta wyglądała naprawdę dobrze bo tworzyli ją zawodnicy grający w lidze futsalu w Kazimierzy Wielkiej kilka lat temu. Mimo tego w drugim meczu nasza gra już wyglądała dużo lepiej. Początkowo mieliśmy problem ze skutecznością ale w końcu worek z bramkami otworzył A.Koper. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem 2-0 a wynik końcowy to 8-0. 2* A. Koper, 2* M. Zelazny,2* M. Chadzak, M. Nowicki, M. Oracz.
Ostatnim meczem było spotkanie z ekipą Rosiejowa. Był to w praktyce pojedynek o 2 miejsce w turnieju. Spotkanie to rozpoczęliśmy bardzo dobrze bo już po 5 minutach prowadziliśmy 2-0. Po pierwszej połowie prowadziliśmy 5-0 . Końcowy wynik to 7-1 ale gdyby była potrzeba to pewnie byli byśmy w stanie ustrzelić wynik dwucyfrowy. Bramki z ekipą Rosiejowa strzelali 2* Z. Zych, 2* A. Koper, 2* M. Zelazny, M. Chadzak.
W końcowej klasyfikacji zajęliśmy 2 miejsce. Z pewnością pozostał niedosyt bo była naprawdę duża szansa na wygranie turnieju. Niedosyt niedosytem ale tak naprawdę jechaliśmy na ten turniej aby w pierwszej kolejności wziąśc udział i promować aktywnośc fizyczną, szczególnie w przypadku osób powyżej 35 lat.

Królewscy 4:8 Tank Chem Przemyków
2018-12-30, 17:00:00