Przemyków - strona nieoficjalna

Strona klubowa

Zegar

Quiz Przemyków

Facebook

Buttony

Logowanie

Statystyki

Brak użytkowników
zalogowanych i 1 gość

dzisiaj: 122, wczoraj: 354
ogółem: 370 561

statystyki szczegółowe

Twoje IP

Kontakty

Aktualności

Zdecydowała ostatnia akcja

  • autor: bolo19, 2016-05-02 20:42

W ostatnią sobotę kwietnia, a w praktyce w pierwszy dzień długiego majowego weekendu rozgrywaliśmy turniej piłki nożnej w sąsiednich Piotrowicach. Był to turniej o puchar Piotrowickiego stowarzyszenia i był skierowany w głównej mierze dla zawodników powyżej +30 lat. Organizator dopuszczał także kilku młodszych zawodników z założenia aby byli to amatorzy. W turnieju uczestniczyły 4 drużyny: Piotrowice, Przemyków pod nazwą roboczą Stowarzyszenia Przemyków 2013, Wisła Opatowiec i Presto team. Mecze były rozgrywane systemem każdy z każdym. 

Kadra na ten turniej była w praktyce taka sama jaką grywamy na turniejach +30. W kadrze Stowarzyszenia Przemyków 2013 znaleźli się: M. Oracz, J. Oracz, Z. Zych, Ł. Dybała, M. Chadzak, A. Rzezawski, Ł. Marzec i J. Wojnarski.

Pierwszy mecz rozegraliśmy z ekipą z Presto team. Drużyna złożona w głównej mierze z policjantów komendy powiatowej w Proszowicach była jednym z pozytywnych zaskoczeń rozgrywek halowych w Kazimierzy Wielkiej. Znak zapytania dotyczył jak mocną i solidną kadrą będzie dysponowała ta ekipa w Piotrowicach. Początek naszego meczu z Presto to nasza przewaga stosunkowo szybko udokumentowana bramką. Rzut z autu wykonywał A. Rzezawski a wyrzut w pole karne sfinalizował strzałem z głowy M. Oracz. Niestety po tej bramce za bardzo cofnęliśmy się do defensywy i przeciwnik w miarę często dochodził do grożnych sytuacji. Na szczęście przez długi czas ich nie wykorzystywał. W drugiej połowie udało się nawet wyjść na prowadzenie po długim wykopie broniącego J. Oracza, jednak bramka z dziwnych względów nie została zaliczona. W samej końcówce drużyna z Proszowic wyrównała gdy z nieudanego strzału A. Wcisło wyszło podanie do Ł. Chlebicy a ten z najbliższej odległości doprowadził do wyrównania.

Drugim naszym meczem był pojedynek z Wisłą Opatowiec. Drużyna z Opatowca była na tym turnieju prowadzona przez M. Szczerbę. Sam zespół z Opatowca dysponował solidną kadrą, jedyny minus dotyczył tego, iż drużyna z Opatowca nie miała nikogo na ławce. Mimo wyraźnej przewagi w tym meczu przez długi czas nie udało się strzelic bramki. W końcu w 20 minucie na prowadzenie wyprowadził nas Ł. Marzec a póżniej dwie bramki dołożył A. Rzezawski i wynik meczu zakończył się naszą wygraną 3-0.

Ostatnim meczem było spotkanie z Piotrowicami. Sytuacja przed tym meczem była jasna, każda wygrana dawała nam wygraną w turnieju. Początek meczu ułożył się zgodnie z planem. Po pierwszej połowie prowadziliśmy 2-0 po dwóch bramkach J. Wojnarskiego.. Niestety w drugiej odsłonie meczu w ciągu minuty straciliśmy dwie bramki i z wyniku 2-0 zrobił się remis 2-2 i co gorsza taki wynik nie dawał nam wygranej w turnieju. W samej końcówce zdecydowaliśmy się zaatakować i wydawało się iż osiągnęliśmy cel. W ostatniej minucie meczu genialnym strzałem z głowy popisał się J. Wojnarski, wydawało się zapewnił nam wygraną w turnieju i co większa uciszył trybuny, niestety jak się póżniej okazało, tylko na minutę. Niestety ostatnia akcja Piotrowic doprowadziła do olbrzymiej radości kibiców jak i ekipę gospodarzy. Rzut z autu wyrzucony na „aferę” w nasze pole karne i przebitka przez jednego z zawodników Piotrowic sprawiła iż straciliśmy prowadzenia i wygraną w turnieju. Mecz zakończył się naszą porażką 3-3.

Końcowa klasyfikacja

  1. Presto team          7pkt
  2. Przemyków           5pkt
  3. Wisła Opatowiec   3pkt
  4. Piotrowice             1pkt.

Wydawało się iż w ostatniej akcji wygraliśmy cały turniej. Niestety okazało się iż w czasie przedłużonym straciliśmy wygraną. To co powinno nas cieszyc to to iż po raz kolejny przeciwne drużyny grają do końca abyśmy nie wygrali całego turnieju. To jest paradoksalnie pozytywne i budujące, zgodnie z przysłowiem „miarą twojego sukcesu jest liczba twoich wrogów”. Wracając do turnieju to z pewnością cieszy udział i pozytywnie spędzony czas.

Aha. Ostatnia kwestia która mnie/nas powoli naprawdę zaczyna irytować. Sugerowanie iż na turnieju graliśmy zawodnikami zupełnie obcymi nie związanymi w żadne sposób z Przemykowem. Naprawdę ręce opadają jak ktoś dorosły i wydawać by się mogło dojrzały emocjonalnie zarzuca nam iż w naszej kadrze nie powinien grac M. Chadzak czy A. Rzezawski ponieważ jeden mieszka 50 metrów poza Przemykowa a drugi głównie w weekendy jest w Przemykowie. Jasna sprawa iż Ł. Marzec czy J. Wojnarski nie mieszkają w Przemykowie ale obu ich łączą z nami koleżeńskie bądź przyjacielskie stosunki więc chyba logiczne ze jeśli tylko chcą fajnie i aktywnie spędzac czas to zawszę będziemy im dawali taką możliwość. Dziwne to tym bardziej iż nie były to rozgrywki gminne czy wsiowe tylko między gminne bo uczestniczyła ekipa z Proszowic i Opatowca. Dlatego należało by się mocno zastanowić nad sensem gry w przypadkach gdy ktoś ma co chwila chodzić z dziecinnym płaczem z argumentacją iż „my” mamy wszystkich z swojej miejscowości a „wy” nie.


  • Komentarzy [0]
  • czytano: [415]
 

Dodaj swój komentarz

Autor: Treść:pozostało znaków:

Kalendarium

19

01-2018

piątek

20

01-2018

sobota

21

01-2018

niedziela

22

01-2018

pon.

23

01-2018

wtorek

24

01-2018

środa

25

01-2018

czwartek

Reklama

Najlepsi typerzy

Zaloguj się, aby typować.
Lp. Osoba Pkt.

Ostatnie spotkanie

Tank Chem PrzemykówRacławice
Tank Chem Przemyków 8:3 Racławice
, 17:00:00
    relacja »
oceny zawodników »

Wyniki

Ostatnia kolejka 7
Caffaro 10:2 Rosiejów
U21 16:0 Wisła Opatowiec
Rachwałowice 5:3 Racławice
Rafis 3:4 Rolmet
Królewscy 5:7 Pływalnia KOS
Best Bruk 0:2 Tank Chem Przemyków

Najbliższe spotkanie

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

Najbliższa kolejka

Najbliższa kolejka 8
Caffaro - U21
Wisła Opatowiec - Racławice
Pływalnia KOS - Rafis
Tank Chem Przemyków - Rosiejów
Best Bruk - Królewscy
Rolmet - Rachwałowice

Tabela ligowa

Inne rozgrywki
1. Caffaro 19 bz
2. U21 16 bz
3. Pływalnia KOS 15 bz
4. Tank Chem Przemyków 12 plus
5. Best Bruk 12 minus
6. Rachwałowice 12 plus
7. Rolmet 11 plus
8. Wisła Opatowiec 10 minus
9. Rafis 6 bz
10. Królewscy 3 plus
11. Rosiejów 3 minus
12. Racławice 0 bz

Statystyki drużyny