Czwarta wygrana w Koniuszy

• autor: bolo19, 2016-03-26 13:54

20.03.2016 odbył się kolejny już V turniej piłki nożnej organizowany przez Stowarzyszenie Kilo Wiejskiej Futsal Team. Tym razem był to turniej „Wielkanocny” o puchar Wójta gminy Koniusza. Po raz kolejny postanowiliśmy wziąśc udział w tym turnieju. Tym razem jednak organizator do rozgrywek dopuścił o 2 ekipy więcej niż w poprzednich latach, uczestniczyło 12 drużyn.

Kilka dni przed turniejem wylosowano grupy. Standartowo nasza grupa zapowiadała się niezwykle ciekawie i w praktyce każdy jasno mówił iż grupa B jest dużo mocniejsza od grupy A. Plusem gry w grupie B było to iż zaczynaliśmy turniej od godziny 11 a nie od 8 i ewentualny awans do półfinału nie oznaczał 2-3 godzinnego odpoczynku. Problem jednak w naszym wypadku pojawił się kilkanaście godzin przed turniejem bo wtedy też posypała się kadra na ten turniej. Z różnych przyczyn wypadło kilku zawodników. Z zastępstwem też nie było prosto bo ewentualny zawodnik musiał spełniac wymóg „amatora” bądź „u20”. W praktyce w ostatniej chwili swój udział potwierdził B. Tabor i w wtedy też dysponowaliśmy 5 zawodnikami do gry. Kadra na turniej wyglądała następująco M. Oracz, S. Noga, D. Gwóżdz, D. Dybał i B. Tabor, w pogotowiu w gotowości był także J. Oracz.

Turniej rozpoczęliśmy od meczu z gospodarzami, Kilo Wiejskiej. Po średnim meczu udało się wygrac 1-0 po bramce B. Tabora.  Kolejnym meczem było spotkanie z zespołem o egzotycznej nazwie Ban Li Shu . Jak się póżniej okazało naprawdę bardzo mocna ekipa złożona przez najlepszego strzelca Nadwiślanki Nowe Brzesko, K. Komendy. Był to z pewnością nasz najlepszy mecz turnieju i wygraliśmy 3-1 po 2 bramkach Dybała i Tabora ale tak naprawdę to powinno być 4-0 ale zamiast wpakować piłkę do pustej bramki rywala to przeciwnik po kontrze strzelił swoją honorową bramkę. Trzeci mecz był już w praktyce meczem o wyjście z grupy. Tak się układały mecze w turnieju iż każdy gubił punkty z każdym i takim sposobem wygrana z Best Brukiem dawała nam awans do półfinału. Ekipa brukarzy dysponowała naprawdę solidną kadrą w tym podkupili nam K. Adamskiego. W tym meczu szybko udało się wyjśc na prowadzenie 2-0 ale niestety po dwóch naprawdę pięknych bramkach Best Bruk wrócił do gry o pełną stawkę. Na szczęście na minutę przed końcem Dybał wykorzystał błąd bramkarza rywali i z 50cm wepchnął piłkę do bramki. W ostatniej akcji Best Bruk mógł wyrównac ale z Bartosik z 2 metrów trafił w bramkarza. Następnym spotkaniem był mecz z zawsze mocnym Amplusem. W tym meczu świadomi awansu do półfinału zagraliśmy fatalnie. Porażka 0-2 sprawiła iż Amplus wrócił do gry w walce o awans do półfinału. Plus tego meczu to obroniony karny. Ostatnim meczem grupowym był pojedynek z „Nie Wyżyci Emeryci”. Tak naprawdę ekipa złożona z bardzo doświadczonych zawodników ale grająca naprawdę fajną piłkę. Mecz miał o tyle duże znaczenie iż ewentualna strata punktów oznaczała by awans z 2 miejsca. Szybko na prowadzenie wyprowadził nas S. Noga ale na 2 minuty przed końcem straciliśmy bramkę na 1-1. Na szczeście mobilizacja na ostatnie 2 minuty sprawiła iż udało się wygrac 3-1.

1. Best Bruk - Ban Li Shu 3-1
2. Amplus - Nie Wyżyci Emeryci 2-0
3. Kilo Wiejskiej - Przemyków 0-1(B. Tabor)
4. Best Bruk - Nie Wyżyci Emeryci 0-2
5. Ban Li Shu - Przemyków 1-3( 2* D. Dybał, B.Tabor)
6. Amplus - Kilo Wiejskiej 0-0
7. Best Bruk - Przemyków 2-3(D. Gwóżdz, D.Dybał, B. Tabor)
8. Nie Wyżyci Emeryci - Kilo Wiejskiej 0-1
9. Ban Li Shu - Amplus 6-0
10. Best Bruk - Kilo Wiejskiej 4-1
11. Przemyków - Amplus 0-2
12. Nie Wyżyci Emeryci - Ban Li Shu 1-3
13. Best Bruk - Amplus 0-1
14. Kilo Wiejskiej - Ban Li Shu 1-2
15. Przemyków - Nie Wyżyci Emeryci 3-1(S. Noga, D. Dybał, B. Tabor)

Tabela grupy B:
1. Przemyków - 12 pkt
2. Amplus - 10 pkt

3. Ban Li Shu - 9 pkt
4. Best Bruk - 6 pkt
5. Kilo Wiejskiej - 4 pkt
6. Nie Wyżyci Emeryci - 3 pkt

AWANS: Przemyków i Amplus

W półfinale naszym rywalem była młoda ekipa Kilosów. Niestety czuliśmy iż gra bez żadnego rezerwowego powoli odbija się na naszej grze. W miarę szybko na prowadzenie wyszła młoda drużyna Kilosów. Na szczęście w miarę wyraźna przewaga została udokumentowana w trakcie meczu i po dwóch bramkach D. Dybała udało się wygrac i awansowac do półfinału.

Przemyków – Kilosi 2-1(2* D. Dybał)

Amplus – Hornets team 1-0

W finale spotkaliśmy się z grupowym rywalem, Amplusem. Obie ekipy odczuwały w nogach rozegranych 6 wcześniejszych meczów i sam mecz finałowy nie był zbyt pasjonującym meczem. Bezbramkowy wynik meczu sprawił iż po raz kolejny to rzuty karne zdecydują o tym kto zostanie wygranym turnieju. Karne udało się wykonywać idealnie i każdy z naszych zawodników  pewnie wykorzystał swój rzut karny a że w drugiej serii udało się obronic karnego to serię rzutów karnych wygraliśmy 5-4 i po raz 4 zostaliśmy końcowym zwyciężcą turnieju.

FINAŁ

Przemyków – Amplus 0-0 k. 5-4 ( S. Noga, B. Tabor, D. Gwóżdz, D. Dybał, M. Oracz)

3 miejsce zajęła drużyna Hornets team

Najlepszym strzelcem został z 7 bramkami – N. Wyjadowski (Hornets team)

Najlepszym Bramkarzem – Mariusz Oracz

Podsumowując. Mimo naprawdę dużych problemów kadrowych przed samym turniejem udało się po raz kolejny zagrać w finale i wygrać cały turniej. Z każdym kolejnym turniejem poziom sportowy jest wyższy i tym bardziej cieszy iż po raz 4 z rzędu udaje się kończyc turniej jako zwyciężca.