2 turniej U13

• autor: bolo19, 2016-02-10 16:52

W pierwszą sobotę lutego odbył się kolejny z turniejów o puchar Stowarzyszenia Przemyków 2013, tym razem był to turniej przeznaczony w głównej mierze dla dzieci do lat 13. W praktyce turniej był skierowany do dzieci w wieku do 6 klasy podstawowej. Był to 2 turniej w tej kategorii organizowany przez nasze stowarzyszenie, pierwszy odbył się w lato na boisku w Przemykowie a w „zimę” postanowiłem zrobic turniej na hali sportowej przy Centrum Oświatowym w Koszycach.

W turnieju uczestniczyło 5 drużyn. Były to zespoły z naszej gminy czyli Koszyce, Ksiąznice Wielkie i Przemyków a także ekipy ze Szczurowej i Akademii KOS. Turniej pewnie byłby jeszcze lepiej obsadzony gdyby nie pokrywająca się w tym czasie choinka w innych gminach. Jednak z perspektywy uczestników najlepszą opcją jest 5 drużyn gdyż wtedy każda drużyna gra z każdą i o końcowej klasyfikacji decydują tak naprawdę wszystkie rozegrane mecze. Poniżej zdjęcia uczestniczących drużyny

Koszyce

Przemykow

Książnice Wielkie

Szczurowa

Akademia KOS

Turniej w związku iż uczestniczyło w nim 5 drużyn rozgrywaliśmy systemem „każdy z każdym”. W teorii miało uczestniczyć 6 drużyn ale 6 ekipa w ostatniej chwili się wycofała uznając iż poziom pierwszych meczów była za wysoki. Pierwszym meczem było spotkanie Szczurowej z Akademią KOS. Ostatnim kończącym turniej było spotkanie pomiędzy Koszycami a Książnicami Wielkimi. Kilka meczów zasługiwało na szczególną uwagę ponieważ miały bezpośredni wpływ na końcową klasyfikację. Takimi meczami był m.in. mecz Szczurowej z Koszycami, gdzie po naprawdę wyrównanym meczu Szczurowa w końcowych minutach strzeliła zwycięską bramkę. Jak się póżniej okazało bramka ta miała ostatecznie wpływ na to iż ekipa ze Szczurowej wygrała cały turniej, gdyż w przypadku podobnej liczby punktów lepszym bilansem bramkowym dysponowała ekipa z Koszyc. Takim nie oficjalnym meczem o 3 miejsce był za to pojedynek Akademii KOS z Książnicami Wielkimi. Po naprawdę bardzo emocjonującym meczu wynik zakończył się remisem 3-3. Ewentualna wygrana ekipy z Kazimierzy Wielkiej dawała tej drużynie 3miejsce w końcowej klasyfikacji, ale tak naprawdę do strzelenia bramki decydującej o zwycięstwie ekipie KOS zabrakło czasu bo wyrównała w praktyce w ostatnich sekundach.

Pkt.(bramki)

1. Koszyce

9   (30-8)

1.  Książnice

4 (13-14)

1. Przemyków

1   (4-27)

1. Akademia  KOS

2   (8-21)

1. Szczurowa

12 (17-1)

Zwycięzcą turnieju została ekipa z Szczurowej przed Koszycami. Najniższe miejsce na podium przypadło drużynie prowadzonej przez Księdza Marcina czyli Książnicą Wielkim. Ponieżej kapitan Książnic Wielkich odbierający puchar za 3 miejsce

W kategoriach indywidualnych na wyróżniania zasłużyli

Bartek Gajówka(Koszyce) jako najlepszy strzelec turnieju z 15 bramkami na swoim koncie

Marcin Grzyb (Książnice Wielkie) jako najlepszy zawodnik turnieju. Tak naprawdę jeden z mniejszych zawodników turnieju wyróżniał się świetną techniką na tle dużo większych kolegów i co większa strzelił kilka bramek po indywidualnych akcjach i wymanewrowaniu kilku przeciwników.

Krzysztof Dzień(Szczurowa) jako najlepszy bramkarz turnieju. Krzysztof w całym turnieju przepuścił tylko jedną bramkę.

Jakub Cieśla(Akademia KOS) jako najmłodszy zawodnik turnieju. Kuba był z rocznika 2008 i z pewnością wyróżniał się szczególną ambicją w grze i naprawdę dobrymi umiejętnościami jak na tak młody wiek.

Zwyciężcą gratulujemy. Ale przede wszystkim liczył się udział i pozytywna zabawa dla uczestników.

Tank Chem PrzemykówRacławice
Tank Chem Przemyków 8:3 Racławice