Przemyków - strona nieoficjalna

Strona klubowa

Zegar

Quiz Przemyków

Facebook

Buttony

Logowanie

Statystyki

Brak użytkowników
zalogowanych i 1 gość

dzisiaj: 102, wczoraj: 354
ogółem: 370 541

statystyki szczegółowe

Twoje IP

Kontakty

Aktualności

Bez sukcesu w Akcji zdrowie.

  • autor: bolo19, 2016-01-21 15:59

W niedzielę 17.01 uczestniczyliśmy w turnieju piłki nożnej z projektu Akcja zdrowie. Projekt ten jest realizowany przez starostwo powiatowe, skierowany tylko i wyłącznie dla mieszkańców powiatu Proszowice. Turniej piłki nożnej w praktyce prawdopodobnie zakończył akcje sportowe z tego projektu. W poniższym tekście na temat samego turnieju i dwa zdania na temat samego celu całego programu

Cel programu Akcja Zdrowie.

Celem programu promocji zdrowia i profilaktyki chorób jest  zmniejszenie poziomu zachorowalności i śmiertelności z powodu nowotworów płuc i oskrzeli w powiecie proszowickim poprzez podniesienie świadomości społecznej w zakresie czynników chorobotwórczych oraz sposobów ich ograniczania, a także zwiększenie dostępności do świadczeń medycznych, w tym programów przesiewowych i diagnostyki.”

Co do samego turnieju to tutaj niestety mieliśmy pewnie problemy. Jak na wstępie wspominałem akcja jest skierowana dla mieszkańców powiatu Proszowickiego a jak wiadomo nasza kadra nie składa się tylko i wyłącznie z zawodników z samego powiatu Proszowice. Dodatkowo według regulaminu w turnieju mogli uczestniczyć zawodnicy występujący maksymalnie w B klasie. Oba powyższe punkty tak naprawdę średnio nas urządzały ale mimo to dysponowaliśmy stosunkowo solidną kadrą. Znakiem zapytania było tak naprawdę jakimi kadrami będą dysponowali przeciwnicy. Spodziewaliśmy się iż zespoły złożone z okolic Proszowic będą złożone z zawodników B klasy jak zakładał regulamin i tak też było. W praktyce jednak nie obawialiśmy się jakoś szczególnie gwałtownego podwyższenie poziomu poprzez grę kilku zawodników z B klasy.

Kadra na sam turniej wyglądała następująco M. Oracz, S. Noga, M. Chadzak, Ł. Marzec, B.Tabor i M. Kukuła. Z różnych przyczyn zabrakło J. Oracza, P. Salamona i kilku innych zawodników z naszej szerokiej kadry. A zawodnicy z powiatu Kazimierza Wielka z wcześniej wspomnianych przyczyn nie mogli uczestniczyc w rozgrywkach.

Turniej rozpoczęliśmy od mecz z Best bruk. Po przyzwoitym meczu w naszym wykonaniu zremisowaliśmy 1-1. Piłkarsko mecz na remis ale przy większym szcześciu i lepszej skuteczności mogliśmy się pokusic o wygraną. W drugim meczu podejmowaliśmy Grzegórzko Tytan. Tutaj mimo naprawdę olbrzymiej przewagi udało się wygrać tylko 1-0, co większa w ostatnich sekundach mieliśmy doskonałe sytuacja ale woleliśmy zagrać bez ryzyka i wygrać minimalną różnicą. W 3 kolejce podejmowaliśmy zespół Dream teamu. Już w pierwszej akcji przeciwnik wyszedł na prowadzenie gdy piłka po strzale z rzutu wolnego wylądowała idealnie pod naszą poprzeczką. Szybko wyrównaliśmy i wszyliśmy na prowadzenie ale podobnie jak z Tytanem skuteczność była słaba. Na domiar złego przeciwnik w ostatniej minucie doprowadził do wyrównania co tak naprawdę bardzo mocno skomplikowało nam sytuacje. W meczu o awans do dalszej fazy podejmowaliśmy Amplus. Niestety tutaj też szybko straciliśmy bramkę po fatalnym błędzie w obronie. Amplus był zespołem lepszym i zasłużenia wygrał 2-0 a drugą bramkę strzelił w ostatnich sekundach do pustej już naszej bramki. W teorii okazało się iż ostatni mecz gramy o awans bo tak się ułożyła sytuacja w grupie. W praktyce niestety do awansu potrzeba było wygranej minimum 5 bramkami lub 6-0. Tak naprawdę przy 10 minutowym meczu szansę na wygranie w takich rozmiarach były nikłe. Ale celem na ten mecz był wyrzucenie z turnieju Bezglutenu, gdzie mocno na nasze nerwy działał znany także w Kazimierzy Wielkiej, Klapek. Popularny „Klapek” jako jedyny na hali uważał iż S. Noga jest zawodnikiem zrzeszonym i nie przyjmował nawet argumentacji ze chłopak nie grał przez 12 miesięcy w żadnych rozgrywkach prowadzonych przez PZPN. Mimo to według zawodnika Bezglutenu nie miał prawa grac bo kiedyś tam grał w A klasie. Początek meczu to szybka bramka M. Chadzaka ale po wspólnym błędzie S. Nogi i M. Oracza Bezgluten wyrównał. Szybko jednak odzyskaliśmy prowadzenie. Ale straciliśmy S. Nogę który musiał opuścić boisko bo brutalnym faulu jednego z rywali. Mimo zejścia z boiska nóżki udało się wyjśc na prowadzenie 4-1 a co większa mieliśmy sytuację na 5-1 których nie wykorzystaliśmy. W związku iż prowadzenie 4-1 nic nam nie dawało to i bramkarz się zaangażował do ofensywy co niestety nie przyniosło oczekiwanego skutku i w ostatniej minucie dwie bramki strzelił zespół Bezglutenu. Wygrana 4-3 nam nic nie dawała, ale dała za to awans do następnej fazy turnieju zespołowi Best Bruk.

Poniżej nasza grupa. Terminarz i tabela

Grupa A:
Bezgluten Posądza - Amplus 0:1
Best Bruk - Grzegórzko Team Polekarcice 2:1
Dream Team - Bezgluten Posądza 1:2
Przemyków - Best Bruk 1:1(B. Tabor)
Dream Team - Amplus 3:2
Przemyków - Grzegórzko Team Polekarcice 1:0(Ł. Marzec)
Best Bruk - Amplus 0:1
Dream Team - Przemyków 2:2(B. Tabor, S. Noga)
Grzegórzko Team Polekarcice - Bezgluten Posądza 1:3
Best Bruk - Dream Team 4:0
Amplus - Przemyków 2:0
Bezgluten Posądza - Best Bruk 1:1
Amplus - Grzegórzko Team Polekarcice 3:2
Bezgluten Posądza - Przemyków 3:4(2* B. Tabor, M. Chadzak, Ł. Marzec)
Grzegórzko Team Polekarcice - Dream Team 3:2

Tabela:
Msc.    Drużyna    M. Pkt. Br.
1.    Amplus    5    12    9:5
2.    Best Bruk    5    8    8:4
3.    Przemyków    5    8    8:8
4.    Bezgluten Posądza    5    7    9:8
5.    Dream Team    5    4    8:13
6.    Grzegórzko Team Polikarcice    5    3    7:11

Niestety z grupy wyszły dwie drużyny. My jak widać w powyższej tabeli zajęliśmy 3 miejsce przegrywając awans różnicą bramek z drużyną Best Bruk. Niestety zdecydowała skuteczność, bo tak naprawdę w każdym meczu mieliśmy wiele sytuacji których jednak nie byliśmy w stanie wykorzystać. I jak się póżniej okazało miało to znaczenie przy ostatnim meczu. Best bruk pokazał nam iż niezależnie od wyniku należy dobić przeciwnika możliwie jak najwyżej i dzięki temu awansował do półfinału. Tak naprawdę z tego turnieju należy wyciągnąć wnioski aby się nie powtórzyła podobna sytuacja iż o braku ewentualnego awansu brakuje kilku bramek, które tak naprawdę powinniśmy aplikować przeciwnikom.

Zwycięzcą została drużyna Gazprimu która dysponowała naprawdę ciekawym składem. 2 miejsce zajął Amplus a 3 Best Bruk.

 


  • Komentarzy [0]
  • czytano: [449]
 

Dodaj swój komentarz

Autor: Treść:pozostało znaków:

Kalendarium

19

01-2018

piątek

20

01-2018

sobota

21

01-2018

niedziela

22

01-2018

pon.

23

01-2018

wtorek

24

01-2018

środa

25

01-2018

czwartek

Reklama

Najlepsi typerzy

Zaloguj się, aby typować.
Lp. Osoba Pkt.

Ostatnie spotkanie

Tank Chem PrzemykówRacławice
Tank Chem Przemyków 8:3 Racławice
, 17:00:00
    relacja »
oceny zawodników »

Wyniki

Ostatnia kolejka 7
Caffaro 10:2 Rosiejów
U21 16:0 Wisła Opatowiec
Rachwałowice 5:3 Racławice
Rafis 3:4 Rolmet
Królewscy 5:7 Pływalnia KOS
Best Bruk 0:2 Tank Chem Przemyków

Najbliższe spotkanie

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

Najbliższa kolejka

Najbliższa kolejka 8
Caffaro - U21
Wisła Opatowiec - Racławice
Pływalnia KOS - Rafis
Tank Chem Przemyków - Rosiejów
Best Bruk - Królewscy
Rolmet - Rachwałowice

Tabela ligowa

Inne rozgrywki
1. Caffaro 19 bz
2. U21 16 bz
3. Pływalnia KOS 15 bz
4. Tank Chem Przemyków 12 plus
5. Best Bruk 12 minus
6. Rachwałowice 12 plus
7. Rolmet 11 plus
8. Wisła Opatowiec 10 minus
9. Rafis 6 bz
10. Królewscy 3 plus
11. Rosiejów 3 minus
12. Racławice 0 bz

Statystyki drużyny