Przemyków - strona nieoficjalna

Strona klubowa

Zegar

Quiz Przemyków

Facebook

Buttony

Logowanie

Statystyki

Brak użytkowników
zalogowanych i 1 gość

dzisiaj: 131, wczoraj: 354
ogółem: 370 570

statystyki szczegółowe

Twoje IP

Kontakty

Aktualności

Ostatnie 3 Kolejki. Analiza

  • autor: bolo19, 2016-01-19 16:03

Powiatowa Liga Futsalu 2015/16 powoli wchodzi w decydującą fazę rozgrywek. Najbliżej zakończenie fazy zasadniczej jest 1liga w której to w tym roku debiutujemy i raczej uda się utrzymać bez konieczności gry w barażach, ewentualne play-off raczej nam nie grożą. Oczywiście istnieją  w naszym wypadku matematyczne szanse nawet na top4, ale tak realnie oceniając pewnie to tylko i wyłącznie matematyczne szanse. W poniższym tekście zestawienie ostatnich 3 kolejek zespołów walczących o top4 a także drużyn bijących się o utrzymanie w 1lidze PLFu.

Zespoły walczące o play-off

Rolmet, Polonia Sędziszowice, Marsylia, Pływalnia KOS, Rafis, Wisła, Przemyków Tank Chem(hura optymistyczny wariant)

W powyższym zestawieniu mecz bez wyraźnego faworyta uwzględniłem jako remis, w praktyce meczowej tych remisów raczej nie będzie, bo jak wiadomo na futsalu remisy nie są zbyt częstym wynikiem.

W zasadzie pewniakami do gry w top 4 wydaje się dwie drużyny czyli Polonia i Rolmet. Obie ekipy dysponują prawdopodobnie najmocniejsza i najszerszą kadrą. Wydaje się ze nawet kataklizm nie jest w stanie wyrzuci tych ekip poza czołową 4. Tak naprawdę walka będzie dotyczyła miejsca 3 i 4. Na dzień dzisiejszy w najlepszej sytuacji jest Pływalnia KOS, dla której bardzo istotnym meczem może być spotkanie w ostatniej kolejce z Wisła Opatowiec. Z kolei w przypadku Marsylii bardzo istotnymi spotkaniami będzie mecz derbowy z Polonią Sędziszowice, ale tak naprawdę w przypadku tej ekipy o awansie może zdecydować bezpośredni pojedynek z Rafisem. Ewentualna porażka w tym meczu może naprawdę mocno pokrzyżować ambicje prezesa Marsylii. Warto zaznaczyc, iż w przypadku Marsylii duże znaczenie mogą mieć zabrane punkty z meczu Sielcem. W praktyce gdyby nie walkower w meczu Marsylii z Sielcem to sytuacja w tabeli była by jasna gdyż 4 drużyny miały by po 19pkt i w miarę bezpieczną przewagę na 5 zespołem. Wisła Opatowiec aby być pewna top4 musi wygrać wszystkie 3 mecze, w optymistycznym układzie nawet porażka w Rolmetem może dawać jeszcze jakieś szanse ale będą to raczej szanse matematyczne. Decydującym meczem w przypadku Wisły może okazać się porażka z Przemykowem. Rafis na dzień dzisiejszy jest w najgorszej sytuacji w kontekście awansu do top 4 ale w tym wypadku ewentualne 3pkt z Marsylią mogą mieć duże znaczenie w kontekście tej ekipy. Ostatnią drużyną mającą teoretyczne szanse na top 4 jest nasza drużyna, Tank Chem Przemyków. Ale tak naprawdę są to szanse matematyczne bo nawet 21pkt może nie dać awansu do top4 a my przy matematycznie maksymalnej zdobyczy punkowej możemy zdobyć właśnie 21pkt.

Mecze decydujące o awansie do top 4

9 kolejka : Polonia – Marsylia, Rolmet – Pływalnia  

10 kolejka : Marsylia - Rafis, Rolmet – Wisła

11 kolejka : Pływalnia – Wisła

 

Zespoły walczące o utrzymanie

Daremny trud, Szybcy i Wściekli, Witowianka, Sielec

W kwestii spadku to raczej kwestia jest jasna. Miano „czerwonej latarni” bądź typowego „chłopca do bicia” w tym sezonie 1 ligi PLFu piastuje zespół Daremnego trudu. Wydaje się ze w barażu o utrzymanie będą się bili zespoły Witowianki i Szybkich. Raczej kwestią jednego meczu jest gdy Sielec zapewnie sobie pewne utrzymanie.

 

Zespół mający raczej spokojną głowę gdyż nie dotyczy go ani spadek, ani awans ?

Best Bruk(9) – Przemyków , Pływalnia, Polonia (9 + 0 + 0 + 0 = 9)

W zasadzie to nasza drużyna powinna być ujęta w tej kategorii ale… Tak naprawdę Best Brukowi tylko pechowy zbieg okoliczności i niekorzystnych wyników w ostatnich 3 kolejkach może spowodować iż zespół ten może wylądować w barażu o utrzymanie w 1 Lidze. Aczkolwiek jest to w miarę realny scenariusz bo dwie wygrane ekipy Szybkich nie będą wielkim zaskoczenie. Obstawiam jednak ze zespół ten powinien się jednak utrzymać bez większych problemów.

PS. Terminarze 3 ostatnich meczów zostały udostępnione jako zdjęcia gdyż futbolowo.pl usuwa wordowskie podświetlenia. Najlepiej odczytywać w formie wersji klasycznej w przypadku telefonów.


  • Komentarzy [0]
  • czytano: [384]
 

Dodaj swój komentarz

Autor: Treść:pozostało znaków:

Kalendarium

19

01-2018

piątek

20

01-2018

sobota

21

01-2018

niedziela

22

01-2018

pon.

23

01-2018

wtorek

24

01-2018

środa

25

01-2018

czwartek

Reklama

Najlepsi typerzy

Zaloguj się, aby typować.
Lp. Osoba Pkt.

Ostatnie spotkanie

Tank Chem PrzemykówRacławice
Tank Chem Przemyków 8:3 Racławice
, 17:00:00
    relacja »
oceny zawodników »

Wyniki

Ostatnia kolejka 7
Caffaro 10:2 Rosiejów
U21 16:0 Wisła Opatowiec
Rachwałowice 5:3 Racławice
Rafis 3:4 Rolmet
Królewscy 5:7 Pływalnia KOS
Best Bruk 0:2 Tank Chem Przemyków

Najbliższe spotkanie

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

Najbliższa kolejka

Najbliższa kolejka 8
Caffaro - U21
Wisła Opatowiec - Racławice
Pływalnia KOS - Rafis
Tank Chem Przemyków - Rosiejów
Best Bruk - Królewscy
Rolmet - Rachwałowice

Tabela ligowa

Inne rozgrywki
1. Caffaro 19 bz
2. U21 16 bz
3. Pływalnia KOS 15 bz
4. Tank Chem Przemyków 12 plus
5. Best Bruk 12 minus
6. Rachwałowice 12 plus
7. Rolmet 11 plus
8. Wisła Opatowiec 10 minus
9. Rafis 6 bz
10. Królewscy 3 plus
11. Rosiejów 3 minus
12. Racławice 0 bz

Statystyki drużyny