Trzeci raz w Koniuszy

• autor: bolo19, 2015-12-08 16:51

06.12.2015 po raz kolejny odbywał się turniej mikołajkowy w Koniuszy. Jest to turniej organizowany przez Stowarzyszenie Kilo Wiejskiej Team, pod patronatem wójta gminy Koniusza. Warto wspomnieć iż w poprzednich dwóch edycjach aż 3 razy nasze drużyny grały w finale, zawsze wygrywają. W styczniu 2014 w finale zagrał Przemyków 1 z Przemyków A, w grudniu 2014 spotkaliśmy się w finale z WKS Koniusza. Liczyliśmy iż w tym roku będzie podobnie, a planem minimum było wyjście z grupy.

W tym roku także chcieliśmy powrócić do pierwszego sezonu i wystawić dwie drużyny. Niestety zainteresowanie turniejem było spore i wolne miejsca szybko się „sprzedały”. Pozostało nam więc budować tylko jedną drużynę, mając na uwadze iż wieczorem czeka nas arcytrudny mecz w PLF z Rolmetem. Kadra była złożona z M. Oracz, J. Oracz, S. Noga, B. Jesionka, D. Dybał, K. Adamski i Ł. Marzec a funkcje trenerskie pełnił A. Kuś. Skład na papierze naprawdę dobry gdy popatrzymy na przynależności klubowe w rozgrywkach PLFu w Kazimierzy Wielkiej to nawet bardzo dobry bo wszyscy zawodnicy z kadry występują w 1lidze, co większa w naprawdę bardzo mocnych drużynach tj. Marsylia, Rolmet, Polonia Sędziszowice i Przemyków Tank Chem.

Kilka dni przed niedzielnym turniejem wylosowano grupy. Według nieoficjalnych informacji grupa B była dużo mocniejszą niżej grupa A. Skład grupy B stanowiły następujące zespoły: Przemyków, Bezgluten, Parszywa Szóstka, Kilo Wijeskiej I i najmłodsza ekipa turnieju Yonge Boys. Co ciekawe gdyby nie turniej mikołakowy w Proszowicach to pewnie zamiast młodzieży w grupie był by zawsze mocny Amplus. Wtedy w grupie mielibyśmy całe podium letnich rozgrywek organizowanych przez KWFT plus gospodarz. Plusem było to iż po raz pierwszy graliśmy w grupie B, więc turniej rozpoczynaliśmy od godziny 10.40.

Pierwszy mecz przyszło nam grac wydawało się z największym rywalem do wyjścia z grupy, Bezglutenem. Kadra Bezglutenu była dośc mocna gdyż dysponowali naprawdę dobrymi zawodnikami zrzeszonymi tj. Ł. Pietras, A. Krawiec i Ł. Dziwiszewski. Mimo przyzwoitej kadry przeciwnika to nasza drużyna od początku miała przewagę. Po dwóch bramkach Dybała wydawało się iż uda się łatwo wygrac, niestety w końcówce rywal strzelił kontaktową bramkę i ostatnie 2 minuty były nerwowe. Wygraliśmy jednak 2-1. Następnym rywalem była Parszywa Szóstka. W tym meczu przeciwnik szybko wyszedł na prowadzenie ale udało się odpowiedziec 3 bramkami autorstwa S.Nogi, B. Jesionki i D. Dybała. Jednakże podobnie jak w pierwszym meczu w końcówce daliśmy nadzieje przeciwnikowi. Mecz jednak wygraliśmy 3-2. Trzeci mecz wydawał się najłatwiejszy bo z dziecmi z Young Boys. Mecz wcale nie był taki łatwy ale ważne ze pewnie go wygraliśmy 3-0. Ostatnie mecz w grupie graliśmy z gospodarzem, Kilo Wijeskiej. Sytuacja w tabeli była taka iż w przypadku porażki dwiema bramkami odpadaliśmy z turnieju. Porażka jedną bramką dawała pierwsze miejsce w grupie. Jednakże nie zamierzaliśmy ryzykować i kombinować porażek jedno bramkowych. Ostatnie mecz w grupie udało się świetnie rozpocząc gdyż już w 40 sekundzie po przechwycie piłki przez S.Nogę, D. Dybał sprytnym strzałem wyprowadził nas na prowadzenie. W końcówce ponownie podwyższył Dybał i w konsekwencji wygraliśmy 2-0 i z kompletem punktów awansowaliśmy do półfinału.

Wyniki - Grupa B
-------------------------------
1. Bezgluten - Przemyków 1-2(2*Dybał)
2. Kilo Wiejskiej I - Parszywa Szóstka 3-1
3. Young Boys - Bezgluten 0-3
4. Przemyków - Parszywa Szóstka 3-2(Noga,Jesionka,Dybał)
5. Young Boys - Kilo Wiejskiej I 1-4
6. Parszywa Szóstka - Bezgluten 0-5
7. Przemyków - Young Boys 3-0(2*Adamski, Dybał)
8. Bezgluten - Kilo Wiejskiej I 1-0
9. Parszywa Szóstka - Young Boys 1-0
10. Kilo Wiejskiej I - Przemyków 0-2(2*Dybał)

Tabela - Grupa B
----------------------------
1. Przemyków 12 pkt (10-3)
2. Bezgluten 9 pkt (10-2)
3. Kilo Wiejskiej I (K.Bełus) 6 pkt (7-5)
4. Parszywa Szóstka 3 pkt (4-11)
5. Young Boys 0 pkt (1-11)

Awans: Przemyków i Bezgluten

W półfinale naszym przeciwnikiem była Agma Kraków. Według opinii kibiców na hali to my byliśmy wyrażnym faworytem tego meczu. Początek to potwierdził i szybko wyszliśmy na prowadzenie i po akcja duetu Adamski-Dybał prowadziliśmy 2-0. Niestety przez kilka minut naprawdę się zatrzymaliśmy w grze i pozwoliliśmy na doprowadzenie do remisu. Na szczeście ponownie na prowadzenie wyprowadził nas Jesionka a w końcówce wynik na 4-2 ustalił Dybał

półfinał nr 1: Hornets Team - Bezgluten 1-3
półfinał nr 2: AGMA - Przemyków 2-4(2*Dybał, Adamski, Jesionka)

W finale spotkaliśmy się z Bezglutenem. Czyli mięliśmy do czynienia z analogową sytuacją jak rok temu. Gdzie pierwszy nasz mecz grupowy był później powtórka w finale. Początek meczu finałowego to przewaga rywala i bramka Dziwiszewskiego. Na szczęście udało się wyrównać za sprawą Jesionki. Jednakże w końcówce w miarę wyraźną przewagę miała drużyna rywali. Na nasze szczęście w dwóch bardzo dobrych sytuacjach zawodnicy bezglutenu strzelali w naszego bramkarza , M. Oracza. Mecz zakończył się rezultatem 1-1 i o tym kto zostanie zwyciężcą miały zdecydować rzuty karne. Na szczęście karne wygraliśmy 4-3(karne dostępne na fb)

Finał

Przemyków – Bezgluten 1-1(Jesionka) k. 4-3(Adamski, Dybał, Noga, Marzec)

Najlepszym strzelcem został: K. Dziwiszewski(10 bramek)

Najlepszym bramkarzem : M.Oracz

Podsumowując

W trzecim turnieju Mikołajkowym w Koniuszy po raz kolejny wygrywamy. Prawda jest też taka ze jechaliśmy na turniej z nadzieją iż mamy naprawdę duże szanse na finał bo kadra była naprawdę dobra. Fajnie było by powtórzyć pozytywny wynik w styczniu na tej samej hali gdy będzie rozgrywany turniej w ramach „akcja zdrowie”. Co z tego wyjdzie to się dowiemy za miesiąc. Dziękujemy przy okazji Stowarzyszeniu Kilo Wiejskiej Futsal Team za fajnie zorganizowany turniej. Poniżej podsumowanie statystyczne.

Podsumowanie statystyczne

Czas gry