Tank Chem zamiast Metaliki

• autor: bolo19, 2015-11-25 16:06

W poniższym tekście kilka słów na temat rozpoczętych rozgrywek Powiatowej Ligi Futsalu w Kazimierzy Wielkiej. Przede wszystkim postanowiłem napisać kilka słów odnośnie nazwy drużyny w bieżącym sezonie, a także ligi w której będziemy występować oraz kadry jaką będziemy dysponować w tych rozgrywkach. Teoretycznie też o ambicjach, przy czym znak zapytania czy ambicje to właściwe słowo?

Nazwa

Co do nazewnictwa to pewnie każdy zauważył iż pojawiła się zmiana, bo od dłuższego już czasu graliśmy pod nazwą Metalika Przemyków. W tym roku pewnie też by wszystko zostało po staremu gdyby się nie okazało iż pojawiała się Metalika ale …… Piotrowice. Całkiem realny scenariusz iż gdybyśmy zapytali p. Zbyszka Zycha o jakieś dofinansowanie to zapewne by nie było problemu, bo jak wiadomo zawsze współpraca p. Zbyszka z organizacjami pozarządowymi czy projektami sportowymi z okolic Przemykowa wygląda wzorcowo. Nie chcieliśmy zbytnio wykorzystywać salonu rolno-technicznego zlokalizowanego w Koszycach na dofinansowanie dwóch drużyn. Pojawiło się zainteresowanie dofinansowania ze strony Tank Chem za sprawą Kamila Skrzeli i postanowiliśmy skorzystać z tej opcji. Tak więc należy podziękować za zaangażowanie i dofinansowanie występu w 1lidze PLFu firmie Tank Chem.

Liga

Co do ligi w której zagramy to też nieco skomplikowana sytuacja. Jak wiadomo w zeszłym sezonie świetnie rozpoczęliśmy sezon ale poprzez kontuzje kluczowego zawodnika końcówkę sezonu kończyliśmy samymi porażkami. W dodatku porażki przyszły z drużynami teoretycznie słabszymi.  Sezon 2014/15 zakończyliśmy na miejscu 5 więc w teorii oznaczało to pozostanie w sezonie 2015/16 w 2 lidze. Jednak po raz kolejny pojawiły się wakaty w 1lidze poprzez wycofanie dwóch ekip. Z jednym miejscem nie było problemu, do 1 ligi wskoczył Rafis. Problem pojawił się z drugim miejscem w najwyższej lidze rozgrywek halowych w Kazimierzy. Zainteresowanie grą w 1 lidze drużyn z 2 ligi było mniej więcej takie, jakie jest zainteresowanie kibiców meczami 3 i 4 ligi, czyli delikatnie mówiąc słabe. W teorii wyrażaliśmy zainteresowanie grą w barażach ale przede wszystkim w barażu a nie bezpośrednio awansując. Przez pewien czas wydawało się iż jest i drugi zainteresowany do gry w barażu ale tak naprawdę okazało się mamy awans do 1 ligi, za chęci, a nie za rzeczywiste umiejętności. Mimo niespodziewanego awansu był naprawdę dylemat czy jest sens gry w tej lidze. Postanowiliśmy spróbować. A co z tego wyjdzie to się okaże w lutym. Pewnie nic dobrego ale ….

Kadra

W teorii cały czas byliśmy pewni ze kadra będzie w tym roku bardzo zbliżona do kadry z zeszłego sezonu. Niestety w konsekwencji iż powstała drużyna Metalika Piotrowice to połowa zawodników przewidzianych w kadrze na najbliższy sezon wylądowała w tymże zespole. I skład należało budować całkowicie od nowa wokół pozostałych zawodników z Przemykowa.

Kadra na obecny sezon jest jaka jest, nie jest mocna ale też jakaś dramatyczna nie jest. Zależy od punktu odniesienia, gdybyśmy grali w rozgrywkach gminnych to pewnie moglibyśmy mówić o naprawdę mocnym składzie, ale jeśli za punkt odniesienie bierzemy rozgrywki 1 ligi PLFu to wydaje się iż będzie to jedna ze słabszych kadr w lidze. Teoretycznie liczyliśmy iż uda się wzmocnić  zespół. Jednak głównym kryterium do spełnienia przez nowych zawodników było to aby byli amatorem, czyli według regulaminu organizatora zawodnicy maks z A klasy zameldowanie w powiecie Kazimierza Wielka. W zasadzie już w lato wiadomo było iż naszego zespołu nie wzmocni A. Gzyl. Przed samym sezonem liczyliśmy iż zagra z nami przynajmniej któryś z trójki tj. D. Dybał, K. Adamski lub B. Tabor. Niestety pierwsi dwaj wylądowali w głównych faworytach ligi a trzeci postanowił kontynuować swoją przygodę w rodzinnych „Śmiłowicach”. O potencjalnych wzmocnieniach z zawodników zrzeszonych nie będę pisał bo w praktyce od dawna mieliśmy komplet w tej kategorii. Osobna kwestia iż w pewnym momencie liczyłem iż uda się zagrac kadrą z rozgrywek letnich wzmocnionych obecnymi zawodnikami. A że z tego nic nie wyszło to w praktyce mamy kadrę 8-9 zespołową. Problem pojawi się gdy z tej kadry zabraknie 2-3 zawodników.

Skład w zakładce kadra

Ambicje

Co do naszych ambicji to tak naprawdę trzeba być realistą. Obiektywnie oceniając nasz potencjał i poziom rozgrywek w lidze w której występujemy to faworytem raczej nie będziemy. Do średniaka to też raczej ciężko będzie nam aspirować. Realnym założeniem jest walka o utrzymanie się, a naprawdę dobrym wynikiem było by zajęcie miejsca dającego utrzymanie bez dodatkowych meczy barażowych.

Podsumowując

W najbliższym sezonie zagramy z ścisłą czołówką powiatu Kazimierzy Wielkiej czy uda się zaprezentować z przyzwoitej strony? Miejmy nadzieję iż nie będziemy typowym chłopcem do bicie, czyli zespołem z którym nawet nie grający w normalnych okolicznościach zawodnicy czy „prezesi” będą przygotowani na to iż wystąpią i co większa będą liczyć na zdobycze w klasyfikacji kanadyjskiej. Doszliśmy do wniosku iż czas ogrywać się z lepszym towarzystwem niż wygrywać z potencjalnie słabszymi ekipami. Osobna kwestią iż zapewne w 2 lidze i o te zwycięstwa nie było by tak łatwo. Co z tego wyjdzie to pewnie będziemy na bieżąco pisac.

Tank Chem PrzemykówRacławice
Tank Chem Przemyków 8:3 Racławice