Przemyków - strona nieoficjalna

Strona klubowa

Zegar

Quiz Przemyków

Facebook

Buttony

Logowanie

Statystyki

Brak użytkowników
zalogowanych i 1 gość

dzisiaj: 122, wczoraj: 211
ogółem: 411 285

statystyki szczegółowe

Twoje IP

Kontakty

Aktualności

Pierwszy turniej U-13

  • autor: bolo19, 2015-07-11 23:02

W ostatnią niedziele sierpnia a w praktyce pierwszą niedziele wakacji odbył się pierwszy turniej piłki nożnej dla dzieci organizowany przez Stowarzyszenie Przemyków 2013. W samym turnieju wystąpiło 3 zespoły z Przemykowa, Czarnocina i podopieczni Akademi piłkarskiej przez Kazimierskim Ośrodku Sportu. Poniżej krótki opis z turnieju.

Jak wspomniano na wstępie w turnieju uczestniczyły 3 drużyny. Wstępnie założenie było iż wystąpi 5 drużyn i taki był uwzględniany terminarz spotkań. W samym turnieju miały jeszcze uczestniczyc Królewice i Cieszkowy ale tutaj problem pojawił się iż w tą samą niedzielę odbywały się zawody Ochotniczych Straży Pożarnych w Kazimierzy Wielkiej i to skomplikowało plany tym druzyną związane z przyjazdem do Przemykowa. Wcześniej z różnych przyczyn było pewne iż kilka drużyn nie jest w stanie przyjechać.

Tak więc w turnieju uczestniczyły 3 drużyny

Przemyków

Jakub Jazgarzyński, Marek Pasternak, Mateusz Czekaj, Hubert Macheta, Maciej Świątek, Bartek Gajówka

Akademia KOS

LZS Czarnocin

LZS Czarnocin – Akademia KOS

Sam turniej rozpoczął się od meczu drużyn przyjezdnych. Już na pierwszy „rzut oka” widoczna byłą przewaga fizyczna zawodników z gminy Czarnocin nad dzieciakami z Kazimierzy Wielkiej. Warto zaznaczyć iż kadra Akademii KOS było złożona z dużo młodszych zawodników niż kadry pozostałych dwóch uczestniczących zespołów. Od początku meczu uwidoczniła się w miarę wyrażna przewaga Czarnocnia ale bardzo dobrze w bramce KOSu spisywał się bramkarz tej drużyny, Adam Gusek. Jednak mimo bardzo dobrej postawy golkipera nie uchroniło to najmłodszych zawodników od wysokiej porażki. Największą owację w tym meczu zebrał jednak zawodnik drużyny pokonanej tj. Kacper Nowak, strzelec jedynej bramki dla pokonanych. Warto zaznaczyć i była to prawdopodobnie najładniejsza bramka turnieju bo Kacper popisał się naprawdę pięknym strzałem z około 18 metrów przelobując nieco wysuniętego bramkarza Czarnocina. Wynik 10-1 jasno mówił iż drużyna Czarnocina była lepszą drużyną, ale przy większym szczęściu drużyna pokonana mogła postarać się o więcej bramek.

LZS Czarnocin – Akademia KOS 10-1(6-0)

K. Kądzielski *7                K. Nowak

H. Doroz * 2

J. Adamczyk

 

Przemyków – LZS Czarnocin

Drugim mecz turnieju w teorii zapowiadał się na wyrównane spotkanie. Przede wszystkim pod względem fizycznym nie było widać różnicy miedzy obiema drużynami  w dodatku cześc chłopaków grających w Przemykowie trenowało lub trenuję w różnych klubach tj. Szreniawa Koszyce, Sparta Kazimierza Wielka czy nawet Stal Stalowa Wola. Niestety praktyka pokazał co innego. Zespół Czarnocina zdecydowanie dominował na boisku i w praktyce już po 2 minutach prowadził 2-0. O ile różnicy w grze fizycznej  nie było widać to przewaga w organizacji czy kulturze gry była zdecydowanie po stronie drużyny przyjezdnej. Wynik po pierwszej połowie, 8-0 jasno wskazywał która drużyna była zdecydowanie lepsza. Końcowy wynik może nie wygląda dramatycznie ale prawda jest taka iż drużyna Czarnocina była dużo lepsza drużyną.

Przemyków – LZS Czarnocin 7-13(0-8)

Świątek*4                    H. Doroz *5

Jazgarzynski*2             J. Adamczyk *5

Macheta                      K. Kądzielski *2

                                   J. Włodarski

 

Przemyków – Akademia KOS

Ostatnim meczem turnieju było spotkanie drużyn pokonanych przez LZS Czarnocin i w praktyce oznaczało to walkę o 2 miejsce w końcowej klasyfikacji. Sam mecz to w miarę wyrównane spotkanie przez długi czas mimo znacznej przewagi fizycznej zawodników z Przemykowa. Z czasem jednak uwidoczniła się przewaga Przemykowa i po bramkach Jazgarzyśnkiego i Swiątka zespół z Przemykowa prowadził 2-0. Szybko jednak odpowiedziała drużyna z Kazimierzy gdy po indywidualnej akcji Lami Culibali strzelił bramkę kontaktową i wydawało się iż będzie to duży impuls dla młodzieży z KOSu. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem Przemykowa 3-1. W drugiej połowie obie drużyny bardziej postawiły na ofensywną grę ale z bardzo dobrej strony pokazywali się bramkarze.

Przemyków – Akademia KOS 6-3(3-1)

Swiątek*4          L. Culibali *3

Jazgarzyński

Gajówka

 

Tabela

  1. LZS Czarnocin      2   6   23-8
  2. Przemyków         2    3   13-16
  3. Akademia KOS   2    0    4-16

Wyróżnienia indywidualne

Najlepszy strzelec(9 bramek) – Krystian Kadzielski(LZS Czarnocin)

Najlepszy zawodnik – Jakub Włodarski((LZS Czarnocin)

Najlepszy zawodnik – Lami Culibali(Akademia KOS)

Najlepszy bramkarz – Adam Gusek(Akademia KOS)

 

Co do występu naszej młodzieży. 2 miejsce w teorii jest dobre, w praktyce było obowiązkiem bo jednak drużyna z KOS była dużo młodszą drużyną a różnicę wieku szczególnie widać w tej kategorii wiekowej. Jak wspomniałem wcześniej większość naszych zawodników trenuje gdzieś w lokalnych klubach i mogło się wydawać iż będzie to widoczne w grze zespołu. Turniej pokazał iż indywidualności nie zawsze mają przełożenie na grę całości. Z naszych zawodników na wyróżnienie zasłużyli z pewnością najmłodsi w naszej kadrze czyli Bartek Gajówka i Marek Pasternak.

Zwycięzcą pierwszego turnieju U-13 o puchar Stowarzyszenia Przemyków 2013 została drużyna LZS Czarnocin. Bardzo dużo sympatii wśród przybyłych kibiców zyskała najmłodsza drużyna z Akademii KOS. Sam turniej przebiegał w naprawdę sympatycznej atmosferze. Turniej ten pokazał iż należy tego typu turnieje powtarzać. Jedynym minusem pierwszego turnieju było to iż uczestniczyło tylko 3 drużyny. Tak jak na wstępie informowałem nałożenie się innych wydarzeń w tym samym czasie spowodowało iż kilka drużyn mimo zainteresowania udziałem w turnieju musiało odmówić udziału. W przyszłym roku postaramy się uwzględnić inne wydarzenia sportowe w najbliższym regionie i liczymy iż w turnieju U-13 wystąpi więcej drużyn.


  • Komentarzy [0]
  • czytano: [758]
 

Dodaj swój komentarz

Autor: Treść:pozostało znaków:

Kalendarium

19

10-2018

piątek

20

10-2018

sobota

21

10-2018

niedziela

22

10-2018

pon.

23

10-2018

wtorek

24

10-2018

środa

25

10-2018

czwartek

Reklama

Najlepsi typerzy

Zaloguj się, aby typować.
Lp. Osoba Pkt.

Ostatnie spotkanie

Tank Chem PrzemykówCaffaro
Tank Chem Przemyków 3:5 Caffaro
2018-03-11, 19:30:00
    relacja »
mecz barażowy
oceny zawodników »

Wyniki

Ostatnia kolejka 11
Best Bruk 2:5 Wisła Opatowiec
Tank Chem Przemyków 4:2 Rafis
Caffaro 3:5 Pływalnia KOS
U21 8:10 Racławice
Rachwałowice 3:8 Królewscy
Rosiejów 8:3 Rolmet

Najbliższe spotkanie

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

Najbliższa kolejka

Najbliższa kolejka 12

Tabela ligowa

Inne rozgrywki
1. Caffaro 28 bz
2. Pływalnia KOS 24 bz
3. Tank Chem Przemyków 22 bz
4. Wisła Opatowiec 22 bz
5. Best Bruk 18 bz
6. U21 17 bz
7. Rolmet 14 bz
8. Rosiejów 12 plus
9. Rachwałowice 12 minus
10. Królewscy 10 plus
11. Rafis 7 minus
12. Racławice 3 bz

Statystyki drużyny