Pierwszy turniej U-13

• autor: bolo19, 2015-07-11 23:02

W ostatnią niedziele sierpnia a w praktyce pierwszą niedziele wakacji odbył się pierwszy turniej piłki nożnej dla dzieci organizowany przez Stowarzyszenie Przemyków 2013. W samym turnieju wystąpiło 3 zespoły z Przemykowa, Czarnocina i podopieczni Akademi piłkarskiej przez Kazimierskim Ośrodku Sportu. Poniżej krótki opis z turnieju.

Jak wspomniano na wstępie w turnieju uczestniczyły 3 drużyny. Wstępnie założenie było iż wystąpi 5 drużyn i taki był uwzględniany terminarz spotkań. W samym turnieju miały jeszcze uczestniczyc Królewice i Cieszkowy ale tutaj problem pojawił się iż w tą samą niedzielę odbywały się zawody Ochotniczych Straży Pożarnych w Kazimierzy Wielkiej i to skomplikowało plany tym druzyną związane z przyjazdem do Przemykowa. Wcześniej z różnych przyczyn było pewne iż kilka drużyn nie jest w stanie przyjechać.

Tak więc w turnieju uczestniczyły 3 drużyny

Przemyków

Jakub Jazgarzyński, Marek Pasternak, Mateusz Czekaj, Hubert Macheta, Maciej Świątek, Bartek Gajówka

Akademia KOS

LZS Czarnocin

LZS Czarnocin – Akademia KOS

Sam turniej rozpoczął się od meczu drużyn przyjezdnych. Już na pierwszy „rzut oka” widoczna byłą przewaga fizyczna zawodników z gminy Czarnocin nad dzieciakami z Kazimierzy Wielkiej. Warto zaznaczyć iż kadra Akademii KOS było złożona z dużo młodszych zawodników niż kadry pozostałych dwóch uczestniczących zespołów. Od początku meczu uwidoczniła się w miarę wyrażna przewaga Czarnocnia ale bardzo dobrze w bramce KOSu spisywał się bramkarz tej drużyny, Adam Gusek. Jednak mimo bardzo dobrej postawy golkipera nie uchroniło to najmłodszych zawodników od wysokiej porażki. Największą owację w tym meczu zebrał jednak zawodnik drużyny pokonanej tj. Kacper Nowak, strzelec jedynej bramki dla pokonanych. Warto zaznaczyć i była to prawdopodobnie najładniejsza bramka turnieju bo Kacper popisał się naprawdę pięknym strzałem z około 18 metrów przelobując nieco wysuniętego bramkarza Czarnocina. Wynik 10-1 jasno mówił iż drużyna Czarnocina była lepszą drużyną, ale przy większym szczęściu drużyna pokonana mogła postarać się o więcej bramek.

LZS Czarnocin – Akademia KOS 10-1(6-0)

K. Kądzielski *7                K. Nowak

H. Doroz * 2

J. Adamczyk

Przemyków – LZS Czarnocin

Drugim mecz turnieju w teorii zapowiadał się na wyrównane spotkanie. Przede wszystkim pod względem fizycznym nie było widać różnicy miedzy obiema drużynami  w dodatku cześc chłopaków grających w Przemykowie trenowało lub trenuję w różnych klubach tj. Szreniawa Koszyce, Sparta Kazimierza Wielka czy nawet Stal Stalowa Wola. Niestety praktyka pokazał co innego. Zespół Czarnocina zdecydowanie dominował na boisku i w praktyce już po 2 minutach prowadził 2-0. O ile różnicy w grze fizycznej  nie było widać to przewaga w organizacji czy kulturze gry była zdecydowanie po stronie drużyny przyjezdnej. Wynik po pierwszej połowie, 8-0 jasno wskazywał która drużyna była zdecydowanie lepsza. Końcowy wynik może nie wygląda dramatycznie ale prawda jest taka iż drużyna Czarnocina była dużo lepsza drużyną.

Przemyków – LZS Czarnocin 7-13(0-8)

Świątek*4                    H. Doroz *5

Jazgarzynski*2             J. Adamczyk *5

Macheta                      K. Kądzielski *2

J. Włodarski

Przemyków – Akademia KOS

Ostatnim meczem turnieju było spotkanie drużyn pokonanych przez LZS Czarnocin i w praktyce oznaczało to walkę o 2 miejsce w końcowej klasyfikacji. Sam mecz to w miarę wyrównane spotkanie przez długi czas mimo znacznej przewagi fizycznej zawodników z Przemykowa. Z czasem jednak uwidoczniła się przewaga Przemykowa i po bramkach Jazgarzyśnkiego i Swiątka zespół z Przemykowa prowadził 2-0. Szybko jednak odpowiedziała drużyna z Kazimierzy gdy po indywidualnej akcji Lami Culibali strzelił bramkę kontaktową i wydawało się iż będzie to duży impuls dla młodzieży z KOSu. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem Przemykowa 3-1. W drugiej połowie obie drużyny bardziej postawiły na ofensywną grę ale z bardzo dobrej strony pokazywali się bramkarze.

Przemyków – Akademia KOS 6-3(3-1)

Swiątek*4          L. Culibali *3

Jazgarzyński

Gajówka

Tabela

1. LZS Czarnocin      2   6   23-8
  2. Przemyków         2    3   13-16
  3. Akademia KOS   2    0    4-16

Wyróżnienia indywidualne

Najlepszy strzelec(9 bramek) – Krystian Kadzielski(LZS Czarnocin)

Najlepszy zawodnik – Jakub Włodarski((LZS Czarnocin)

Najlepszy zawodnik – Lami Culibali(Akademia KOS)

Najlepszy bramkarz – Adam Gusek(Akademia KOS)

Co do występu naszej młodzieży. 2 miejsce w teorii jest dobre, w praktyce było obowiązkiem bo jednak drużyna z KOS była dużo młodszą drużyną a różnicę wieku szczególnie widać w tej kategorii wiekowej. Jak wspomniałem wcześniej większość naszych zawodników trenuje gdzieś w lokalnych klubach i mogło się wydawać iż będzie to widoczne w grze zespołu. Turniej pokazał iż indywidualności nie zawsze mają przełożenie na grę całości. Z naszych zawodników na wyróżnienie zasłużyli z pewnością najmłodsi w naszej kadrze czyli Bartek Gajówka i Marek Pasternak.

Zwycięzcą pierwszego turnieju U-13 o puchar Stowarzyszenia Przemyków 2013 została drużyna LZS Czarnocin. Bardzo dużo sympatii wśród przybyłych kibiców zyskała najmłodsza drużyna z Akademii KOS. Sam turniej przebiegał w naprawdę sympatycznej atmosferze. Turniej ten pokazał iż należy tego typu turnieje powtarzać. Jedynym minusem pierwszego turnieju było to iż uczestniczyło tylko 3 drużyny. Tak jak na wstępie informowałem nałożenie się innych wydarzeń w tym samym czasie spowodowało iż kilka drużyn mimo zainteresowania udziałem w turnieju musiało odmówić udziału. W przyszłym roku postaramy się uwzględnić inne wydarzenia sportowe w najbliższym regionie i liczymy iż w turnieju U-13 wystąpi więcej drużyn.

Tank Chem PrzemykówRachwałowice
Tank Chem Przemyków 5:4 Rachwałowice