Kontakty

Aktualności

Drugi turniej + 35

• autor: bolo19, 2015-06-29 22:42

W ostatnią sobotę czerwca odbył się drugi turniej +35, w głównej mierze turniej skierowany dla zawodników którzy skończyli określony wiek. Początkowo turniej ten miał się odbyć dwa tygodnie wcześniej jednak z przyczyn technicznych musiał zostać przełożony na 27.06.2015. W poniższym tekście kilka słów podsumowania tegoż turnieju.

Jak wspomniano na wstępie turniej +35 był skierowany w głównej mierze dla zawodników którzy ukończyli wiem 35 lat, co jednak nie oznaczało iż nie mogli występować zawodnicy młodsi. W kadrze mogło być 3 zawodników młodszych przy czym założenia było takie aby ci młodsi byli amatorami aby nie podnosić sztucznie poziomu sportowego. Przed samym turniejem jedna z drużyn myślała iż będzie mógł wystąpić jeden zawodnik dużo młodszy występujący w Aklasowym zespole ale nie wyraziliśmy na to zgody. Prawda jest taka iż w przypadku gdybyśmy w regulaminie dopuścili iż w kadrze może być kilka zawodników młodszych grających na co dzień w lokalnych zespołach to każda z drużyn by skorzystała z tej okazji i prawdopodobnie cały cel turnieju został by zaprzepaszczony bo prawda jest taka iż każda z drużyn by skorzystała z tej możliwości i ci starsi zawodnicy mogli by wtedy wyraźnie odstawać przede wszystkim pod względem motorycznym. W samym turnieju uczestniczyło 4 drużyny. Początkowo, znaczy w momencie wypuszczenia informacji o turnieju wydawało się iż sam turniej może zostać rozegrany w dwa dni bo całkiem realną opcją było to iż wystąpi 6-8 drużyn. Niestety koniec czerwca to w praktyce początek sezonu wakacyjnego, co dość mocno pokrzyżowało plany kadrowe kilku drużyną. W turnieju wystąpiły Przemyków, Piotrowice, Marsylia Sędziszowice i Hebdowianka. Zainteresowani udziałem w turnieju był zespół OSP Przemyków, czyli drużyna złożona z druhów Przemykowskiej straży, ale kapitanowie uczestniczących drużyn zdecydowali iż drużyna oparta na młodzieży w wieku 16-18 lat może wypatrzyć wyniki i cel turnieju więc turniej został rozegrany bez tej ekipy.

Poniżej uczestniczące drużyny

Przemyków

Jarosław Oracz – Mariusz Oracz, Janusz Wojnarski, Mariusz Chadzak, Zbigniew Zych, Łukasz Dybała, Adam Badzioch, Artur Rzezawski

Piotrowice

Roman Jagielnik – Piotr Salamon, Jarosław Walczak, Ryszard Pasternak, Dariusz Pietrzyk, Daniel Dybała

Marsylia Sędziszowice

Norbert Cisak, Sylwester Mentel – Mariusz Makuch, Zbigniew Gzyl, Hubert Gzyl, Marcin Nowicki, Sylwester Chadzak, Dariusz Cieśla

Hebdowianka

Dariusz Pasterank – Piotr Koziara, Radosław Błaszkiewicz, Robert Kopec, Marek Budzyński, Łukasz Marzec, Artek Miska

Wyniki rozegranych meczów

Hebdowianka – Marsylia Sędziszowice

Turniej zainaugurowali debiutanci w rozgrywkach prowadzonych przez Stowarzyszenia Przemyków 2013. Początek meczu to wyrównana gra obu zespołów. Jednak po błędzie defensywy zespołu z Sędziszowic Łukasz Marzec wyprowadził zespół z gminy Nowe Brzesko na prowadzenia a w samej końcówce pierwszej połowy powyższych prowadzenie na 2-0. W drugiej połowie mimo kilku sytuacji z obu stron padła tylko jedna bramka autorstwa Ł. Marca, który rozpoczął turniej od hatt-tricka.

Hebdowianka – Marsylia 3-0(2-0)

Ł. Marzec *3

Przemyków – Piotrowice

Do derbowego meczu doszło już w drugiej kolejce. Obie drużyny nie dysponowały do końca optymalnymi składami. Kadra Piotrowic kilka dni przed samym turniejem wydawała się bardzo solidna ale bezpośrednio przed samym meczem okazało się iż drużyna ta zagra bez zawodników rezerwowych, co większa w pełnym wymiarze czasowym przyszło grac J. Walczakowi. W Przemykowie brakowało najlepszego strzelca zeszłoroczniego turnieju, A. Rzezawskiego. Sam mecz to w miarę wyraźna przewaga Przemykowa z której jednak przez długi czas nic nie wynikało. Piotrowice ograniczały się w głównej mierze do długich wybić z nadzieją iż któraś z tych „akcji” zakończy się sukcesem. Pierwszą połowę udało się zakończyć bramką dla Przemykowa a autorem bramki był J. Wojnarski który wpakował piłkę w „zamieszaniu podbramkowym”. W drugiej połowie prowadzenia podwyższył M. Oracz i w praktyce w tym momencie stało się jasne kto będzie zwycięzcą tego meczu. Końcowy wynik był powtórką zeszłorocznego meczu gdzie Przemyków także wygrał 5-0.

Przemyków – Piotrowice 5-0(1-0)

J. Wojnarski *2

M. Oracz *2

M. Chadzak

Przemyków – Hebdowianka

Bezpośrednio po meczu z Piotrowicami gospodarzą z Przemykowa przyszło mierzyc się z drużyną z Hebdowa która w pierwszym meczu pokazała się z bardzo korzystnej strony. Początek spotkania to przewaga Hebdowianki którą szybko udokumentował Marzec wykorzystując sytuację sam na sam z J. Oraczem. Wraz z upływającym czasem gra się wyrównała i Przemyków dochodził do głosu czego konsekwencją była wyrównująca bramka. Z. Zych zdecydował się na wrzutke w pole karne, piłkę głową próbował wybić jeden z obrońców Hebdowa ale zrobił to tak niefortunnie że piłka wpadła do siatki Hebdowa.  W około 25 minucie na prowadzenie Przemyków wyprowadził Ł. Dybała który najpierw oddał strzał w poprzeczkę aby później dobić swój strzał głową z około 5 metrów. Niestety na około 2 minuty przed końcem do remisu doprowadził „kosa”

Przemyków-Hebdowianka 2-2(1-1)

Z. Zych                 Ł. Marzec

Ł. Dybała             Kosa

Piotrowice – Marsylia Sędziszowice

Mecz Piotrowic z Marsylią był w praktyce meczem o zachowanie szans na walkę o podium. Początek meczu to szybkie prowadzenia Marsylii. Po bramkach D. Cieśli i M. Makucha zespół z gminy Bejsce prowadził 2-0. W następnych minutach przewaga Marsylii dalej był wyraźna ale skuteczność była fatalna co wykorzystała druzyna z Piotrowic i po bramce autorstwa D. Dybały pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 2-1. Druga połowa to jednak gra do jednej bramki i bardzo wysoka wygrana drużyny z Sędziszowic.

Piotrowice – Marsylia 2-10(1-2)

D.Dybała             D. Cieśla * 6

P.Salamon          M. Makuch * 2

M. Nowicki * 2

Piotrowice – Hebdowianka

Druzyna z Piotrowic podłamana porażką z Marsylią wyszła na mecz z Hebdowem mocno podłamana i przede wszystkim podmęczona. Tym zwycięstwem drużyna z gminy Nowe Brzesko w praktyce zapewniła sobie 1 miejsce w końcowej klasyfikacji.

Piotrowice – Hebdowianka 0 - 13

Ł. Marzec * 6

P. Koziara * 4

M. Budziński * 2

Marsylia Sędziszowice – Przemyków

Ostatni mecz był w teorii meczem o pierwsze miejsce dla Przemykowa a w praktyce o 2 miejsce w końcowej klasyfikacji dla obu druzyn. Niestety, z Przemykowskiego punktu widzenia, wygrana 13-0 Hebdowianki w praktyce oznaczało iż Przemyków może liczyć maksymalnie na 2 miejsce. Remis dawał drużynie z Przemykowa 2 miejsce. Początek meczu to szybkie prowadzenie Marsylii gdy po indywidualnej akcji D. Cieśla wyprowadził swój zespół na prowadzenia. Za kilka minut doskonałą sytuację na podwyższenie prowadzenia miał M. Makuch ale w sytuacji sam na sam dwukrotnie trafił w bramkarza. Sytuacja ta się zemściła i A. Rzezawski efektownym strzałem z woleja z około 20 metrów doprowadził do wyrównania, a za kilka minut Ł. Dybała wyprowadził Przemyków na prowadzenie. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem gospodarzy 2-1. Na początku drugiej połowie nieznaczną przewagę osiągnęła drużyna Sędziszowic, co większa miała nawet rzut karny. Na nasze szczęście D. Cieśla z wapna trafił w słupek. Prowadzenia Przemykowa podwyższył Rzezawski który z metra wykończył strzał M. Chadzaka.

4. Piotrowice         3    0  (2-28)

Najlepszy strzelec(10 bramek) – Łukasz Marzec (Hebdowianka)

Najlepszy zawodnik – Dariusz Cieśla(Marsylia)

Najlepszy bramkarz – Dariusz Pasternak(Hebdowianka)

Największa niespodzianka in minus z pewnością Piotrowice. Niestety problemy kadrowe miały Duzy wpływ na grę zespołu.

Podobnie jak w zeszłym roku ostatni mecz decydował o końcowej klasyfikacji. Turniej wyszedł pozytywnie, wszystkie drużyny w miarę usatysfakcjonowane ze swojej postawy. Trzeba też jasno napisać iż najważniejszy w tym turnieju był udział a nie zwycięstwo. Celem było aktywowanie zawodników powyżej +30 lat do aktywnego spędzania czasu i zdecydowana większość była usatysfakcjonowana ze swojej postawy. Zobaczymy jak będzie wyglądała kwestia zainteresowania powtórką tego typu turnieju w okolicach września. Jeśli będzie odpowiednie zainteresowanie to postaramy się powtórzyć podobny turniej jeszcze w tym roku. A co z tego wyjdzie to zobaczymy niebawem. W każdym razie dziękujemy za udział i fajną zabawę uczestniczącym drużyną.