Kontakty

Aktualności

Pierwszy turniej +35 w Proszowicach

• autor: bolo19, 2014-12-24 12:37

W niedziele 21.12 na Proszowickiej hali odbył się turniej dla zawodników którzy skończyli 35 lat. Był to pierwszy z trzech zaplanowanych turniejów w tej kategorii wiekowej na obiektach MKSu Proszowianka. Mimo iż mieliśmy wiele znaków zapytania, szczególnie pod kątem sportowym, postanowiliśmy iż weźmiemy udział w inauguracyjnym turnieju i przekonamy się jaki jest rzeczywisty poziom sportowy uczestniczących drużyn i po tym turnieju zdecydujemy czy będziemy chcieli wystąpić w następnych dwóch turniejach.

Na inauguracyjny turniej jechaliśmy z dużym znakiem zapytania jak się zaprezentuje drużyna tym większym iż w samą niedziele z przyczyn niezależnych z wyjazdu musiało zrezygnować 2-3 zawodników. Co do naszej kadry to początkowo wydawało się iż będzie to naprawdę bardzo ciekawa ekipa zawodników. Niestety na kilka dni przed turniejem z kadry wypadł z powodu kontuzji Roman Jagielnik a z powodów komunikacyjnych wylecieli Tomasz Rydlewski i Artur Rzezawski. Co gorsza w niedzielę wypadło kolejnych 2 zawodników tj. Stanisław Doniec i Zbigniew Zych. Takim sposobem do Proszowic pojechało nas 5 w zawodników +35 i Mariusz Oracz z założeniem iż pojedzie jako obserwator. W kadrze zawodników znaleźli się Ryszard Pasternak, Zbigniew Noga, Mariusz Chadzak, Adam Badzioch i zamieszkały w Śmiłowicach Jan Wojnarski. Z Koszyc dojechac miał będący po nocce, Sylwek Chadzak. W samych Proszowicach okazało się iż drużyny będą się składały z 6 zawodników bezpośrednio przebywających na boisku. W związku tym postanowiliśmy zapytać o możliwość występu młodszego zawodnika, nawet kosztem weryfikacji wyników. W praktyce zespoły widząc iż graliśmy całkowicie „gołym” składem nie robiły problemu iż bramkarz był nieco młodszym.

W wyniku losowania trafiliśmy do grupy 4 zespołowej a naszymi przeciwnikami byli OLD Żarłacze Kraków, Jarpol Wierzbno i „na sygnale” czyli zespół złożony z pracowników komendy powiatowej w Proszowicach i straży Proszowice. W drugiej grupie uczestniczyły 3 drużyny. Mecze rozgrywane były na zasadzie 1*20 minut a dwie najlepsze drużyny z grup tworzyły pary półfinałowe.

Pierwszym meczem turnieju było spotkanie Przemyków old – Old Żarłacze Kraków. W praktyce już przed meczem „polubiliśmy” przeciwnika co nie wątpliwie miało wpływ to iż wspólnie dzieliliśmy szatnię z tym zespołem. Początek meczu pokazał iż zapowiada się wyrównany mecz z zespołem złożonym z okolic Krakowa a decydujące znaczenie może mieć to która z drużyn otworzy wynik. Mimo bardzo dobrych okazji z obu stron przez długi czas utrzymywał się bezbramkowy rezultat. Przełomowa okazała się 13 minuta gdy Mariusz Chadzak po indywidualnej akcji i strzale z około 8 metrów wyprowadził nas na prowadzenie. Za około 2 minuty prowadzenie podwyższył J. Wojnarski który wykorzystał zgranie Z. Nogi i strzałem z około 7 metrów ustalił wynik meczu na 2-0. Co nas ucieszyło to naprawdę bardzo fajna atmosfera w tym meczu. Mimo iż nikt nie odstawiał nogi w tym meczu to prawdopodobnie sędzia nie użył nawet gwizdka z powodu fauli.

W drugim naszym meczu przyszło nam się mierzyc z Jarpolem Wierzbno. Drużyna ta przegrała w pierwszym mecz ale zaprezentowała się naprawdę bardzo pozytywnie. Sam początek meczu to deklasacja drużyny z Wierzbna naszej ekipy. Już w pierwszej minucie po naprawdę książkowo rozegranej akcji nasz przeciwnik wyszedł na prowadzenie a za około 2 minuty podwyższył prowadzenie. Po około 3 minutach przegrywaliśmy 0-2 a przeciwnik prezentował naprawdę piłkę na wysokim poziomie. Po następnych 3 minutach zespół z okolic Wierzbna podwyższył prowadzenia na 3-0 a do końca pozostawało naprawdę dużo czasu. W głębi duszy obawialiśmy się wysokiej porażki. Na szczęście wraz z upływającym czasem gra wyglądało lepiej i zaczęliśmy dochodzic do naprawdę dobrych sytuacji których jednak nie byliśmy w stanie wykorzystac a dodatkowe świetnie w bramce Wierzbna prezentował się bramkarz. W końcówce Jarpol strzelił bramkę na 4-0 ustalając tym samym rezultat meczu. Mimo wysokiej porażki mogliśmy a nawet powinniśmy strzelic kilka bramek ale obiektywnie mówiąc drużyna przeciwna była dużo lepszym zespołem.

Po dwóch kolejkach w naszej grupie doszło do sytuacji iż wszystkie 4 druzyny miały na swoim koncie po 3 punkty i w praktyce ostatnie mecze zdecydują o tym które drużyny awansują do półfinału. My mieliśmy nadzieję iż na ten mecz dojedzie S. Chadzak. Niestety pech chciał iż nie był w stanie dojechac na tą godzinę i ostatni mecz graliśmy ponownie tym samym składem bez jakichkolwiek zmienników. Sam początek meczu z „na sygnale” nie był zbyt optymistyczny bo stosunkowo szybko na prowadzenie wyszła drużyna z okolic Proszowic. Na szczeście stosunkowo szybko udało się wyrównac gdy po akcji M. Chadzaka piłkę w bramce rywala umieścił Z. Noga doprowadzając tym samym do remisu. Decydująca okazała się 10 minuta gdy straciliśmy 2 bramki w przeciągu minuty i z remisu 1-1 zrobił się wynik 1-3. Mimo to w około 15 minucie M. Chadzak strzelił bramkę kontaktową i końcowe minuty zapowiadały się naprawdę emocjonująco. My postawiliśmy na atak kosztem obrony i mimo iż rywale wychodzili ze swoimi kontrami to mielismy 2 naprawdę dobre sytuacje na doprowadzenie do remisu. Niestety nie udało się ich wykorzystac i w ostatnim meczu przegraliśmy 2-3 ale po naprawdę emocjonującym meczu.

2-7

Mimo zajęcia 3 miejsca w grupie pozostały nam w teorii jeszcze dwa mecze do rozegrania. Niestety ze względów czasowych musieliśmy zrezygnowac z rozegrania meczów o 5 miejsce i w konsekwencji przesunięto nas na 7 lokatę.

7. PRZEMYKÓW          1 pkt

Zwycięzcą została drużyna prezentująca naprawdę bardzo fajny poziom i z pewnością gratulujemy ekipie Gazprimu zwycięstwa w pierwszym turnieju.

Podsumowując. Mimo problemów kadrowych i naprawdę okrojonej kadry meczowej była duża szansa nawet na czołową czwórkę. Nastepny turniej zaplanowany jest na 11.01 czyli przy okazji kwest Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wstępnie jesteśmy na drugim turnieju i teoretycznie na tą chwilę kadra będzie już w miarę optymalna i liczymy iż obejdzie się bez gry zawodników/a młodszego niż 35 lat.