Czas na ligę futsalu

• autor: bolo19, 2014-11-11 21:25

W najbliższy weekend inauguruje rozgrywki Powiatowa Liga Futsalu w Kazimierzy Wielkiej. W zeszłym sezonie występowaliśmy w 3 lidze zajmując 2 miejsce i w konsekwencji awansowaliśmy do 2 ligi. W tym sezonie nastąpiło jednak wiele zmian tak w składach drużyn w poszczególnych ligach jak i w naszej kadrze. Ale o tym w poniższym tekście.

Jak wyżej wspomniałem nasza drużyna w tym roku wystąpi w rozgrywkach 2 ligi PLF. Skład drużyn 2 ligi w stosunku do zeszłorocznych rozgrywek uległ naprawdę wielkiej zmianie. Złożyło się na to kilka przyczyn m.in. to iż 3 drużyny wycofały się z rozgrywek najwyższej klasy rozgrywkowej i dzięki temu „awans” z 2 ligi uzyskały drużyny które zakończyły sezon na 3, 5 i 6 miejscu . Co ciekawe drużyna z 4 miejsca też się wycofała, więc w praktyce oznacza to iż w tym roku na drugim poziomie rozgrywkowych nastąpiły naprawdę wielkie zmiany. Ciężko na tym etapie ocenić poziom sportowy drużyn z obecnej 2 ligi, z dużym jednak prawdopodobieństwem można stwierdzić iż poziom w 2 lidze tym roku może być nico niższy w stosunku do zeszłorocznego sezonu, tym bardziej iż rok temu była naprawdę bardzo wysoki. Oczywiście na etapie rozpoczęcie rozgrywek ciężko jednoznacznie przewidzieć co będzie ale takie dochodzą nieoficjalne głosy. Z pewnością zabraknie naprawdę bardzo mocnych drużyn które gwarantowały wysoki poziom rok temu tj. Witów, Polcom, Chemirol czy Strzelec Chroberz. Mimo nieobecności powyższych drużyn w 2 liga zapowiada się naprawdę ciekawie tym bardzie iż w tych rozgrywkach będzie uczestniczył ubiegłoroczny wicemistrz 1 ligi, Złoty team Broniszów. Poza tym na pewno poniżej pewnego poziomu na pewno nie zeszły Wisła Opatowiec, Naprzodu Skalbmierz czy Szybcy i wściekli a ambicje do szybkiego powrotu do 1 ligi będą wykazywały drużyny z Topoli i Krzczonowa. Z pewnością bardzo dobrą dyspozycje z orlika będą chciały potwierdzić zespoły z Wojciechowa i Daremnego trudu. Wielkie niewiadome to kadry Koryta czy Zorzy Mikołajów. Jednak cichym faworytem w moim uznaniu może być drużyna z Rachwałowic. Prawda jest taka iż Rachwałowianka, dysponująca zawodnikami w głównej mierze z Rachwałowic, może stworzyc naprawdę bardzo mocny skład. Sytuację tej drużynie nieco skomplikował awans Szreniawy do A klasy ale mimo to w moim odczucie zespół z Rachwałowic może być rewelacją rozgrywek i nie zaskoczy mnie nawet wygranie ligi przez drużynę z Rachwałowic. Z pewnością zapowiada się ciekawy pojedynek derbowy Przemyków – Rachwałowice.

Co do naszej kadry to nastąpiło naprawdę wiele zmian. Na zmiany te wpłynęło kilka czynników w tym jednym z nich było zgłoszenie Rachwałowianki bo jak wiadomo w zeszłym roku mieliśmy 5 zawodników z Rachwałowic.  W praktyce z tamtego składu będzie brakowało grającego świetny sezon w naszych barwach S. Trybały, który był naszym najlepszym strzelcem jak i asystentem. W tym roku postawiliśmy jednak  na „reaktywacje” składu Przemykowa, czyli w praktyce cała kadra jest oparta na zawodnikach mieszkających w Przemykowie(J. Oracz, M. Oracz, D. Gwóżdz, T. Pietrzyk), Piotrowicach(P. Salamon, R. Zaleśny, A. Zaleśny, M. Zaleśny, J. Walczak) lub Siedliskach(S. Noga i M. Chadzak). Jedynym wyjątkiem jest P. Bysiński zamieszkały w Królewicach. Postanowiliśmy wyciągnąć wnioski z sezonu letniego i daliśmy szanse gry młodym Zaleśnym z myślą aby się stopniowo ogrywali na naprawdę wysokim poziomie. Szczególnie liczymy iż S. Noga i D. Gwóżdz będą fajnie współpracować w ataku jak to było w poprzednich latach. Co do ewentualnych „transferów” z zewnątrz to chwilowo myśleliśmy o zgłoszeniu dwóch drużyn ale na przeszkodzie stanęły możlwie „transfery” a w praktyce brak możliwości takich „transferów” jakich byśmy oczekiwali. Nie jest tajemnicą iż ewentualni zawodnicy z zewnątrz to w głównej mierze zawodnicy z Sędziszowic lub Śmiłowic, problem z tymi drużynami był taki iż zgłosiły się one do rozgrywek w innych klasach rozgrywkowych i z pewnością będziemy kibicowali tym drużyną odpowiedni w 1 i 3 lidze. W teorii realny jest scenariusz iż wszystkie te drużyny za rok wylądują w jednej lidze ale na to by się musiał złożyć wiele czynników tj. spadek z 1 ligi Sędziszowic, pozostanie w 2 lidze Przemykowa i awans z 3 ligi Śmiłowic. Wydaje się iż taki scenariusz jest mało prawdopodobny szczególnie w pierwszej opcji.

Sam początek sezonu to naprawdę cieżkie mecze z faworytami do awansu. Pierwszy mecz zaczynamy z zespołem z Broniszowa a jak wiadomo w zeszłym roku mieliśmy z nimi duży problem, szczególnie przed meczem w kwestii ustalenia terminu meczu. W drugim meczu spotkamy się z mocną drużyną z Opatowca. Wydaje się iż pierwsze dwa mecze w jakiś sensowny sposób zweryfikują nasze ambicje na dalszą cześć sezonu. Szczerze mówiąc wolelibyśmy zacząć z niższego pułapu aby dobrze rozpocząc rozgrywki ale i tak musimy zagrać z każdym. Cel minimum to utrzymanie, realny zajęcie miejsca w środkowej strefie. Okres zimowy pokaże który z celów zostanie zrealizowany z pewnością nikt by się nie pogniewał gdyby zrealizowany został jeszcze inny scenariusz.

autor: ~kibic 2014-11-14 21:29:25

avatar oczywiście nigdy ale to nigdy Przemyków nie będzie faworytem, to takie mydlenie oczu że Rachwałowice są faworytem. EDIT ADMIN Tak to już jest że do nas nie pasuje łatka faworyta.