Kontakty

Aktualności

2miejsce w pucharze Wójta gminy Koszyce

• autor: bolo19, 2014-08-03 14:15

W sobotę 2.08 odbył się turniej o puchar wójta gminy Koszyce na boisku Centrum Oświatowym w Koszycach. Sam turniej początkowo był przeznaczony w głównej mierze dla młodzieży w wieku 12-16 lat, co jak się później okazało nie do końca było przestrzegane ale to szczegół. W turnieju wystąpiło 3 drużyny jedna z Przemykowa i dwie o nazwie Szreniawa I i Szreniawa II.

Odnośnie samych rozgrywek to pomysł naprawdę bardzo fajny i bardzo dobra inicjatywa ze strony dyrekcji centrum oświatowego w Koszycach czyli p. Ryszarda Kłosa. Pod względem zaplecza, nagród było naprawdę bardzo dobrze. Gorzej w innych kwestiach ale o tym nie ma co się rozpisywać.

Kadra zespołu Przemykowa była złożona z bardzo młodych zawodników głównie z Przemykowa i Piotrowic a najstarszymi zawodnikami byli z rocznika 99. Co do samej kadry to składała się ona z następujących zawodników. Dominik Przebieracz – Krzysztof Przebieracz, Jakub Jazgarzyński, Arek Zaleśny, Piotr Przebieracz, Max Cygnarowski, Michał Zaleśny, Hubert Macheta. Z różnych powodów brakowało Macka Świątka i najmłodszego Marka Pasternaka.

Turniej rozpoczął się o godzinie 10. Mecze były rozgrywane 2*15 minut. Pierwszym meczem było spotkanie Szreniawa II z Przemykowem. Początek tego meczu to nieznaczna przewaga zespołu z Koszyc z której jednak nic konkretnego nie wynikało poza jednym czy dwoma celnymi strzałami które wybronił D. Przebieracz. Pierwszą bramkę w około 12 minucie udało się jednak strzelić zawodnikom z Przemykowa. Rzut z autu na wysokości pola karnego przeciwnika wykonywał Michał Zaleśny i wyrzucił długą piłkę do Piotrka Przebieracza a ten po przyjęciu piłki znalazł się w sytuacji sam na sam którą pewnie wykorzystał i pierwsza połowa zakończyła się niespodziewanym prowadzeniem Przemykowa 1-0. Niestety nie udało się dowieść korzystnego wyniki do końca meczu i w drugiej połowie zespoł Szreniawa II strzelił dwie bramki. Do wyrównania doprowadził D. Nowak który po indywidualnej akcji zdecydował się na strzał z około 16 metrów i piłka mimo interwencji bramkarza wpadła do „siatki”. Remisowy wynik mimo wszystko nie był złym wynikiem. Niestety w 30 minucie decydującą bramkę strzelił K. Kozakowski który ładnym wolejem wykończył wrzutkę z prawego sektora boiska. Mimo porażki 1-2 można było być zadowolonym z postawy młodzieży z Przemykowa. Drugi mecz został przedzielony meczem w wykonaniu dziewczyn, w którym z bardzo dobrej strony pokazała się Oliwia Bobrowska która zdecydowanie wyróżniając się na tle swojego zespołu. Ale wracając do męskiej młodzieży. W drugim meczu przyszło zmierzyć się z Szreniawą I i wydawało się iż w tym meczu zagra u nas jeden starszy zawodnik w postaci R. Zaleśnego, ponieważ w drużynie przeciwniej grali naprawdę „wyrośnięci” zawodnicy i jak kilku naszych zawodników uważało kilku zawodników powyżej 16 lat. Niestety przeciwnik nie wyraził jakiejkolwiek zgody na taką grę. A że nie pojechaliśmy do Koszyc się kłócić tylko pograć to zaakceptowaliśmy iż przeciwnik będzie dużo mocniejszy fizycznie. Sam początek meczu to przewaga Szreniawy ale albo z dobrej strony pokazywał się bramkarz albo strzały lądowały na wysokości 3 piętra. Wraz z upływającym czasem okazało się iż przeciwnik fizycznie możliwe iż jest dużo większy ale piłkarsko nie koniecznie i z upływem czasu pojawiły się sytuacje z naszej strony. Pierwsza połowa zakończyła się remisem 0-0. Druga połowa to już w miarę wyrównany mecz w którym padła tylko jedna bramka dla Przemykowa. Podobnie jak w pierwszym meczu rzut z autu wykonywał Michał Zaleśny i podobnie jak we wcześniejszym przypadku wyrzucił długą piłkę w pole karne rywala. Tym razem jednak piłka wylądowała na głowie Arka Zaleśnego i strzałem głową z około 8 metrów przelobował bramkarza rywali(nota bene tego samego bramkarza którego pokonał P. Przebieracz we wcześniejszym meczu). W końcówce młodzież ustawiła się bardzo mądrze w defensywie i mecz zakończył się wynikiem 1-0 i w praktyce 2 miejscem na koniec. Ostatni mecz jak można było przewidzieć wyglądał groteskowo i zakończył się wynikiem chyba 12-4 dla drużyny Szreniawa II. W zasadzie był to identyczny mecz jakim nas uraczyła młodzież Szreniawy z Rachwałowicami kilka tygodni temu w rozgrywkach dorosłych.

Takim sposobem udział w turnieju zakończony został na 2 miejsce. Na osłodę drugiego miejsca przyznano dwie statuetki indywidualne dla zawodników z Przemykowa(w praktyce z Piotrowic). Najlepszym bramkarzem został uznany Dominik Przebieracz który prezentował się naprawdę bardzo dobrze i przez dwa meczu puścił tylko dwie bramki co jest bardzo dobrym wynikiem na tle pozostałych dwóch bramkarzy. Najlepszym strzelcem został Dominik Nowak który naprawdę się wyróżniał na tle swoich „klubowych” kolegów. A najlepszym zawodnikiem turnieju uznano Arka Zaleśnego, który zaprezentował się naprawdę z rewelacyjnej strony, świetnie trzymając obronę i w dodatku strzelając decydująca bramkę ze Szreniawa I. Ale na wyróżnienie w zasadzie zasłużył każdy kto wziął udział w rozgrywkach.

Podsumowując udział. Należy być zadowolonym tak z miejsca, gry jak i wyróżnień indywidualnych. Ale według mnie cieszy co innego w tym wieku. To przede wszystkim poziom zachowania młodzieży z Przemykowa. W tym wieku wyniki sportowe powinny znajdować się na drugim miejscu a powinien się liczyć przede wszystkim udział i gra w miłej, sympatycznej atmosferze sportowej.