Pokaz buractwa zamiast gry w piłke nożną

• autor: bolo19, 2013-08-10 13:33

W trzeciej kolejce na orliku w Sierosławicach zmierzyliśmy się z młodą drużyna o nazwie Korniszony. Wydawało się iż czeka nas ciężki pojedynek bo rywal w pierwszej kolejce wysoko pokonał Hebdowianke i wydawało się iż jest to zespół z podobnego poziomu jak my. Boisko pokazało jednak zupełnie co innego. Korniszony były zespołem dużo słabszym i to nie tylko piłkarsko a dla nas mecz nie należał do łatwych, fajnych i przyjemnych. Z powodzeniem można powiedziec iż z naszej perspektywy mecz był łatwy, niefajny i nieprzyjemny, czyli całkowite przeciwieństwo poprzednich dwóch spotkań w tych rozgrywkach. Ale po kolei.

Mecz zaczął się fatalnie dla naszego zespołu, bo jedno przegraliśmy losowanie "połów" i musileiśmy grac pod mocny wiatr w pierwszej odsłonie a po drugie już w 3 minucie straciliśmy bramkę po strzale z około 20 metrów. Jednak spokojna gra doprowadzała do tego iż stwarzaliśmy sobie wiele sytuacji bramkowych których początkowo nie byliśmy w stanie wykorzystac. Prawdopodobnie przełomowym momentem meczu, a na pewno pierwszej połowy była 10 minuta gdzie jeden z zawodników rywala został napomniany zółtą kartką i w konsekwencji musiał opuścic boisko na 2 minuty. Wtedy też doprowadziliśmy do wyrównania po bramce Chlebicy i za kilka sekund na prowadzenie wyprowadził nas Zaleśny, wykorzystując bardzo dobre podanie od Chlebicy. I w zasadzie w tym momencie się mecz zakończył a zaczęły się popisy buractwa ze strony naszych rywali. To co się działo na boisku inaczej nie można nazwac jak buractwem czy wieśniactwem ze strony naszego przeciwnika. Widzieliśmy wiele rzeczy ale Korniszony przebiły wszytko i to w sposób taki iż chyba nikt nie jest w stanie ich "pokonac" w kompromitowaniu i zachowywaniu się po wieśniacku się na boisku jak i poza nim. Drużynie Korniszonów zapewne wydaje się iż przegrali przez sędziego, i na pewno winę będą zrzucać na arbitrów, bo będą się bronili iż sędzia dopuścił do ostrej gry a przeciwnik, czyli my graliśmy niesportowo i chamsko. Gówno prawda, sędziowie sędziowali co najmniej dobrze mimo iż pokazali z 10 zółtych kartek, w tym dla nas dwie za przeklinanie. Przy czym na usprawiedliwienie trzeba napisac iż przekleństwa wynikały z tego iż rywal "kosił" naszych zawodników a nasz zawodnik upadając użył pospolitego słowa na k..., ale że przeklinac nie można to niestety dostaliśmy 2 napomnienia od sędziów. Przeciwnik przegrał bo był dużo słabszy i co gorsza nie potrafił tej porażki przyjąć z honorem, tylko zdecydował się na rzeż na boisku a po meczu używał jakichś żenujących stwierdzeń pod adresem sędziego. Jeden z zawodników dopatrywał się spisku, twierdząc iż sędziowie sędziują pod nas itd.. Korniszony zamiast grac w piłkę skupiły się na czym innym, czymś co nie miało nic wspólnego z piłką nożna a potocznie jest zwane buractwem i wieśniactwem. Przeciwnik w drugiej połowie jedynie faulował w sposób brutalny wchodząc w nasze nogi i co gorsza dziwił się iż sędzia gwizda faul, bo według rywala nie było faulu. Dziwie się takiemu zachowaniu, facet biegnie w amoku 10 metrów nasz zawodnik oddaje piłkę do boku a mimo to rywal wchodzi wślizgiem na wysokości kolan i póżniej dziwi się iż sędzia go zrzuca na 2 minuty. Takich ataków było kilka albo nawet kilkanaście. Gra z takimi przeciwnikami nie ma sensu bo piłka na jakimkolwiek poziomie to jest zabawa a nie konkurs na ilość połamanych nóg. Tym smutniejsza jest postawa naszych rywali jak popatrzymy na ich kadrę. W tym zespole grają sami młodzi ludzi, a najstarszy zawodnik ma koło 18 lat. Jasna sprawa iż młodzież rządzi się swoimi prawami, ale nikt nie myślał iż są to jakieś prawa z dżungli lub jakiegoś buszu. Po prostu nas zszokowało zachowanie rywali, i to od samego początku meczu wyczuwaliśmy iż mecz może być trudny ze względów poza sportowych.

Podsumowując. Wydawał się iż czeka nas ciężki mecz, w praktyce był bardzo ciężki ale nie piłkarsko. Każdy z nas w pewnym momencie uciekał do rywala bo widział iż przeciwnik nie chce atakowac piłki tylko nasze nogi. Co najlepsze jak rywal miał piłkę to wykopywał po autach, powyżej "siatkołapek". Rada dla rywali, jeśli to czytają i doszli do etapu podsumowania tekstu. Jak tak macie grac, to wszystkie zespoły się zgodzą aby przyznać wam 1 miejsce przed początkiem rozgrywek, ale pod jednym warunkiem, nie będziecie grali z nami tylko u siebie w polach i tam możecie sobie robić swoje wycinki. Gra z takimi zespołami jest irracjonalna i nie daje satysfakcji nikomu. Oczywiście rywal będzie miał swoje zdanie iż "zostaliśmy skrzywdzenie przez sędziego", "przeciwnik nas prowokował" itd. Ostatnią rzeczą jaka przyjdzie do głowy Korniszoną to to iż byli dużo słabsi piłkarsko.

Poprzednie mecze były toczone w fajnej sportowej atmosferze i mamy nadzieję iż tak też będzie do końca rozgrywek. Mimo iż wygraliśmy wysoko 8-1 to nikt z nas nie czuł większej satysfakcji z wygranej, tym bardziej iż przeciwnik po bramce na 8-1 postanowił opuścić boisko na kilka minut przed końcem spotkania. Niestety rywal był jaki był. Prawda jest taka iż każdy z nas czuł większą satysfakcję po przegranym meczu ze Śmiłowicami niż wysokiej wygranej w meczu z Korniszonami. Ale jak wiadomo Śmiłowice są drużyną grającą w piłkę nie tylko na orliku w Sierosławicach, bo grają też w Kazimierskiej halówce w dodatku jest to zespół prowadzony przez poważnego i inteligentnego człowieka. Więc wydaje mi się iż lepiej aby grało mniej drużyn ale aby to były drużyny z „przyjacielskim” nastawieniem do rywali.

autor: dybus1987 2013-08-11 11:27:52

Profil dybus1987 w Futbolowo A co sie spodziewać po zespole który nazwał sie jak ogórek polny :)

Tank Chem PrzemykówRachwałowice
Tank Chem Przemyków 5:4 Rachwałowice