Czas na nowe rozgrywki.

• autor: bolo19, 2013-07-03 20:31

W najbliższym czasie prawdopodobnie rozpoczniemy udział w nowych rozgrywkach. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem to będą to rozgrywki Ligii powiatowej w Kazimierzy Wielkiej a także rozgrywki  na orliku w Sierosławicach. Być może jeszcze pojawi się okazja do gry w kolejnych rozgrywkach ale o tym się dowiemy w czwartkowy wieczór.

Kilka słów odnośnie obu rozgrywek. Powiatowa Ligi Piłki Nożnej na trawie są rozgrywkami toczonymi na dużym boisku najprościej mówiąc „11” osobowym. W tychże rozgrywkach mogą występować w zasadzie zespoły z powiatu Kazimierza Wielka, dlatego też pełna nazwa regulaminowa będzie brzmiała Ławianka Przemyków. Niestety w tychże rozgrywkach na pewno nie będziemy faworytami, bo jedno w ostatniej chwili wypadło nam dwóch ważnych zawodników tj. Piotr Badzioch i Jożek Cisak, którzy wystąpili w barwach Szreniawa Koszyce przez co nie mogą występować w rozgrywkach na terenie powiatu Kazimierskiego. Na pewno szkoda ale niestety regulamin nie pozwali na ich występy mimo iż początkowo mocno na nich liczyliśmy. Drugą kwestią która wpływa no to iż nie będziemy faworytami jest sam regulamin, a w zasadzie nowości w tym regulaminie. Otóż regulamin rozgrywek powiatowych mówi iż mogą występować zawodnicy grający w B klasowej Nidzicy Dobiesławice, w zasadzie już A klasowej drużyny, bo jak wiadomo Nidzica w minionym sezonie awansowała w barażach, więc przy okazji gratulacje dla tego zespołu . Ten punkt regulaminu mocno wzmacnia dwa zespoły i poprzez wzmocnienia z Dobiesławic bardzo mocne drużyny będą miały Polonia Sędziszowice i Wisła Opatowiec. Na pewno mocne będą pozostałe zespoły czyli, całe ubiegłoroczne podium, odpowiednio Czarnocin, Złoty Team Broniszów i Topola. Tak więc poziom może być całkiem przyzwoity, a my nie do końca jesteśmy przygotowani na te rozgrywki. Ale co będzie to będzie i zobaczymy jak to wyjdzie, w każdym razie nikt się szczególnie nie napala na sukcesy. Pierwszy mecz zagramy z Wisłą Opatowiec w Opatowcu, wiec można powiedziec iż będą to małe derby gminy Opatowiec. Mecz jest zaplanowany na godzinę 16 niedzielnego popołudnia.

Drugimi rozgrywkami w których myślimy wystąpic to orlik w Sierosławicach. O tych rozgrywkach na tą chwile za dużo nie wiemy. Jedyne co wiemy oficjalnie to to iż wpisowe wynosi 20zł od zawodnika i mecze będą się odbywały w piątki w godzinach 18-22 lub w soboty w godzinach bodajże 16-20. Co do ilości drużyn to jest znak zapytania, ile zespołów będzie uczestniczyć w tegorocznych rozgrywkach w gminie Nowe Brzesko. W każdym razie będziemy chcieli tam powalczyć o przynajmniej podium. Więcej informacji na temat tych rozgrywek po ewentualnym spotkaniu organizacyjnym.

Czy zagramy w Pucharze Wójta Bejsc tego się dowiemy w czwartek bo wtedy też jest spotkanie organizacyjne i jeden z „naszych” zawodników ma się dowiedziec czy zostaniemy dopuszczeni do tych rozgrywek czy nie. W każdym razie nic się złego nie stanie jak nas nie dopuszczą. W każdym razie wyniki będziemy chcieli na bieżąco podawać w wszystkich rozgrywek, więc potencjalnych kibiców lub antykibiców zapraszamy do odwiedzania strony.